Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para ATM'leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak

Kripto Para ATM’leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak

Kripto para ATM’lerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Küresel kripto ATM pazar değerinin, 2024 yılına kadar %46.60 artışla 183.779 Milyon Dolar olması öngörülüyor.

Rapora göre, 2018 yılında toplam kripto ATM pazar değeri 18.503 Milyon $ olarak gerçekleşti. Bu rakamın 2024 yılına kadar %46,60 oranında yükselerek, değerin 183.779 Milyon $ olması bekleniyor.

Kripto ATM’leri, kullanıcıların kripto paralarının nakit parayla değişimini sağlayan kiosklardır. Bitcoin gibi kripto para birimlerine ilginin artması ile, aynı oranda kripto ATM’lerine olan talebin de arttığı gözleniyor. Kripto ATM’lerine karşı en büyük engel ise devlet düzenlemelerinin olduğu belirtildi.

Rapor, Kuzey Amerika ve Avrupa‘nın, kripto para ATM pazarında büyük bir pay kazandığını ortaya koyuyor. Önümüzdeki zamanlarda, kripto para birimlerine ilginin artması nedeniyle, Asya bölgesinde de ATM makineleri için talebin artması bekleniyor. Raporda yer alan ATM şirketleri ise, Genesis Coin Inc, General Bytes, Lamassu In., Bitaccess, Coinsource, Lux VendingCovault ve Mainstreet Automaten GmbH olduğu belirtildi.

Atlanta merkezli Lux Vending ATM şirketi, son zamanlarda girişimlerini genişleterek, 100 kripto para ATM‘sini kullanıcıların hizmetine sunmuştu.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), NY merkezli Cottonwood Vending LLC Bitcoin ATM şirketine, Sanal Para Birimi Lisansı (BitLicense) vermişti.

Geçtiğimiz aylarda CoinAdam’ın yayınladığı haberde, “Filipinler bankası Union Bank, ülkenin ilk iki yönlü (Two-Way) kripto ATM’sini duyurmuştu.”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti...

DeFi Dünyası

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı...

Origin Protocol Saldırıya Uğradı! 7 Milyon Dolar Kayıp Var

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Origin, Pazartesi gecesi geç saatlerde saldırıya ğradı ve yaklaşık 7 Milyon Dolar değerinde fon kaybetti.