Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para ATM'leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak

Kripto Para ATM’leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak

Kripto para ATM’lerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Küresel kripto ATM pazar değerinin, 2024 yılına kadar %46.60 artışla 183.779 Milyon Dolar olması öngörülüyor.

Rapora göre, 2018 yılında toplam kripto ATM pazar değeri 18.503 Milyon $ olarak gerçekleşti. Bu rakamın 2024 yılına kadar %46,60 oranında yükselerek, değerin 183.779 Milyon $ olması bekleniyor.

Kripto ATM’leri, kullanıcıların kripto paralarının nakit parayla değişimini sağlayan kiosklardır. Bitcoin gibi kripto para birimlerine ilginin artması ile, aynı oranda kripto ATM’lerine olan talebin de arttığı gözleniyor. Kripto ATM’lerine karşı en büyük engel ise devlet düzenlemelerinin olduğu belirtildi.

Rapor, Kuzey Amerika ve Avrupa‘nın, kripto para ATM pazarında büyük bir pay kazandığını ortaya koyuyor. Önümüzdeki zamanlarda, kripto para birimlerine ilginin artması nedeniyle, Asya bölgesinde de ATM makineleri için talebin artması bekleniyor. Raporda yer alan ATM şirketleri ise, Genesis Coin Inc, General Bytes, Lamassu In., Bitaccess, Coinsource, Lux VendingCovault ve Mainstreet Automaten GmbH olduğu belirtildi.

Atlanta merkezli Lux Vending ATM şirketi, son zamanlarda girişimlerini genişleterek, 100 kripto para ATM‘sini kullanıcıların hizmetine sunmuştu.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), NY merkezli Cottonwood Vending LLC Bitcoin ATM şirketine, Sanal Para Birimi Lisansı (BitLicense) vermişti.

Geçtiğimiz aylarda CoinAdam’ın yayınladığı haberde, “Filipinler bankası Union Bank, ülkenin ilk iki yönlü (Two-Way) kripto ATM’sini duyurmuştu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokenı, kısa...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.