Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Birimleri "Normal Para" Olarak Kabul Edildi!

Kripto Para Birimleri “Normal Para” Olarak Kabul Edildi!

ABD’nin Wyoming eyaletinde kabul edilen tasarıya göre, kripto para birimleri direkt ‘Para’ olarak kabul edildi.

Kripto paralar yakın zamanda devletlerin gündeminde sıkça yer almaya başlamıştı. Birçok kullanıcı tarafından kullanılan kripto paralar, finansal dünyadaki varlığını da kabul ettirmiş oldu.

Wyoming Kripto Tasarısı

Wyoming Eyaleti’ndeki milletvekilleri kripto paralar ile ilgili bir yasa tasarısı hazırladı. Hazırlanan tasarı, kripto paraların daha net ve anlaşılır bir şekilde sınıflandırılmayı amaçladığı duyuruldu. Sonuç olarak, kripto para birimlerinin normal para birimi olarak tanımlanması sağlandı.

Tasarı, kripto paraları, “Dijital tüketici varlıkları, Dijital Menkul Kıymetler ve Sanal Para Birimleri” olarak üç farklı kategoriye ayırdı. Bu üç kategoriden birine karşılık gelen herhangi bir dijital varlık, tasarıya göre kişisel bir özellik olarak tanımlanacak. Yani kısaca, dijital para birimleri, normal para birimleriyle aynı şekilde ele alınacak.

Bankalara, Kripto Para İzni

Kabul edilen tasarıda, bankaların, çeşitli kripto paraların alım-satım işlemleri sunacağı da belirtildi ve bankalara dijital varlıklar için yatırım hizmeti izni verildi. Tasarının ayrıntıları, Wyoming Eyaleti’nin resmi web sitesinde yayınlandı.

Bu tasarı sonrası, kripto paraların daha fazla dikkat çekeceğini ve yatırım oranlarının artacağını söylemek yanlış olmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokenı, kısa...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...