Kripto Para Birimleri “Normal Para” Olarak Kabul Edildi!

ABD’nin Wyoming eyaletinde kabul edilen tasarıya göre, kripto para birimleri direkt ‘Para’ olarak kabul edildi. Kripto paralar yakın zamanda devletlerin...

0
Kripto Para Wyoming

ABD’nin Wyoming eyaletinde kabul edilen tasarıya göre, kripto para birimleri direkt ‘Para’ olarak kabul edildi.

Kripto paralar yakın zamanda devletlerin gündeminde sıkça yer almaya başlamıştı. Birçok kullanıcı tarafından kullanılan kripto paralar, finansal dünyadaki varlığını da kabul ettirmiş oldu.

Wyoming Kripto Tasarısı

Wyoming Eyaleti’ndeki milletvekilleri kripto paralar ile ilgili bir yasa tasarısı hazırladı. Hazırlanan tasarı, kripto paraların daha net ve anlaşılır bir şekilde sınıflandırılmayı amaçladığı duyuruldu. Sonuç olarak, kripto para birimlerinin normal para birimi olarak tanımlanması sağlandı.

Tasarı, kripto paraları, “Dijital tüketici varlıkları, Dijital Menkul Kıymetler ve Sanal Para Birimleri” olarak üç farklı kategoriye ayırdı. Bu üç kategoriden birine karşılık gelen herhangi bir dijital varlık, tasarıya göre kişisel bir özellik olarak tanımlanacak. Yani kısaca, dijital para birimleri, normal para birimleriyle aynı şekilde ele alınacak.

Bankalara, Kripto Para İzni

Kabul edilen tasarıda, bankaların, çeşitli kripto paraların alım-satım işlemleri sunacağı da belirtildi ve bankalara dijital varlıklar için yatırım hizmeti izni verildi. Tasarının ayrıntıları, Wyoming Eyaleti’nin resmi web sitesinde yayınlandı.

Bu tasarı sonrası, kripto paraların daha fazla dikkat çekeceğini ve yatırım oranlarının artacağını söylemek yanlış olmaz.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.