Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Piyasalarında Kara Cuma, Bitcoin Fiyatı Yüzde 30 Düştü,

Kripto Para Piyasalarında Kara Cuma, Bitcoin Fiyatı Yüzde 30 Düştü,

Coinmarketcap’ın verilerine göre, küresel kripto para piyasalarında bugün ilk 100 kripto paradan yalnızca üçü yükseliş sağlarken, geri kalan tüm kripto paralarda büyük düşüşler gözlendi.

Piyasanın en büyük kripto parası olan Bitcoin fiyatı, bu yazı yazıldığı süre içinde 11.400 $ ‘ın altında işlem görüyor. Bu rakam Pazar günü ulaşılan yaklaşık 20.000 doları bulan yüksek bir fiyatın %33 altında. Ancak bu haftanın başlarında, bitcoin’in düşüşü, pazarın toplam değerindeki artışla çakıştı; tüm kripto para birimlerinin değeri Perşembe günü tersine döndü ve 650 milyar doları aşan toplam market hacmi, bugün yaklaşık 170 milyar dolar kayıpla, 480 milyar dolara geriledi.

Aralık ayı başında 0.25 dolardan işlem gören Ripple fiyatı, dün tarihinde ilk kez 1.30 dolar üzerinde bir fiyata ulaştı ve bu rakamla, Ripple fiyatı neredeyse kendini %400 katladığını gösteriyor. Fakat ne yazık ki bugünkü düşüş trendinden Ripple’da payını alarak %33 değer kaybetti ve şuan 0,7 Dolardan işlem görüyor.

Cuma günü sabah %2’den fazla kazanç sağlayan tek tük kriptoparalardan olmalarına rağmen, altı saatlik dönemde NXT ve Bitcoin Dark’ın fiyatları bugün %15’in üstünde arttı. Monacoin, TRON ve RaiBlocks ise %15’ten fazla zarar yarattı.

Önümüzdeki günlerde neler olacak göreceğiz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.