bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,261.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,022.69
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $284.55
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Borsası Bitpanda 10 Milyon Euro Daha Yatırım Aldı

Kripto Para Borsası Bitpanda 10 Milyon Euro Daha Yatırım Aldı

Viyana merkezli bir kripto para borsası olan Bitpanda, 170 milyon dolar yatırım topladığı B Serisi finansman turunu 10 milyon euro daha yatırım alarak (kabaca 12 milyon dolar) tamamladı.

Bu yatırım önde gelen kripto piyasası yapıcılarından ve yatırımcılarından geliyor. Jump Capital ve Wintermute Trading, risk sermayesi şirketi LeadBlock Partners ile birlikte şirkete yatırım yaptı. Mart ayında haberini sizlerle paylaştığımız gibi kripto para borsası, Peter Thiel’in yatırım şirketi Valar Ventures liderliğindeki B Serisi finansman turunda 170 milyon dolar toplamıştı ve Unicorn statüsüne yükselmişti.

Bitpanda

Borsa tarafından yapılan bir basın açıklamasında, gelen bu yatırımların borsanın kurumsal teklifini güçlendireceğini ve 2021’de yeni ürünlerle yeni pazarlara açılmasını sağlayacağı söylendi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan bir borsa sözcüsü;

“Bu tamamen, Bitpanda’nın Avrupa’da tavsiye çözümlerinden özel inşa kapsamlı teknoloji entegrasyonlarına kadar uzanan kurumsal teklifini güçlendirmek için kapsamlı bilgi birikimi elde etmekle ilgili” dedi.

Bununla birlikte yeni yatırımcılardan hiçbiri borsanın yönetim kuruluna katılmadı ve şirketin kurucu ortakları Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer hala çoğunluk hisselerini elinde tutuyor.

2014 yılında yalnızca kripto para yatırım platformu olarak faaliyetlerine başlayan ve daha sonra platformuna değerli metal yatırımları ekleyen borsa, geçtiğimiz günlerde ilk kez hisse senedi ticareti sunmaya başladı. Şu anda şirketin iki milyondan fazla kullanıcısı var.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.31%
$32,261.00
$100.01
Ethereum (ETH)
0.41%
$2,022.69
$8.29