bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,802.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,966.48
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Borsası Goldexco.in, Hakkındaki İddialara Cevap Verdi

Kripto Para Borsası Goldexco.in, Hakkındaki İddialara Cevap Verdi

Son zamanlarda neredeyse her gün bir kripto para borsası olayı konuşuluyor. En son gelen haberlere göre, geçtiğimiz günlerde önemli bir skandala imza atan Thodex ve faaliyetlerini durduran VeBitcoin’in ardından, başka bir kripto para borsası olan Goldexco.in’e de erişim sağlanamadığı söyleniyor. 

Daha önce haberini sizlerle paylaştığımız gibi, kripto para borsası Thodex’in yüzbinlerce kullanıcısını mağdur etmesinden kısa bir süre sonra Vebitcoin’de faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamıştı. Bununla birlikte Bitay borsasına yönelik şikayetler de duyulmaya başladı.

Fakat kripto para piyasasında yaşanan sıkıntılar sadece bunlarla bitmedi. Goldexco.in, ön satışı gerçekleştiren Gldx Token için alım satım işlemleri durduruldu. Yatırımcılar paralarını geri alamadıkları dile getirirken, platforma erişim sağlanamadığı da söylendi.

Bununla birlikte borsa, konuyla ilgili bir açıklama yaparak mükerrer işlemleri ve sistemsel problemleri neden göstererek giderici çalışmaların başlatıldığını ve herhangi bir kaybın söz konusu olmadığını bildirdi.

”23.04.2021 Saat 19.20 de açılışını yaptığımız Gldx Token’in alım satımında siz değerli kullanıcılarımızın da şahit olduğu gibi sistemsel problem yaşanmıştır. Gece boyu yapılan incelemeler sonucu bazı hesaplar da mükerrer işlemler tespit edilmiştir. Hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı tarafında her hangi bir hak kaybına sebep olmamak için 23.04.2021 saat 19.20 den itibaren yapılan tüm işlemler geri çevrilecektir. Bu işlemler sadece Gldx Token için yapılacaktır. Diğer tüm alım satımlar aktiftir. Kullanıcılarımızın tüm varlıkları soğuk cüzdandadır. Her hangi bir kayıp söz konusu değildir. Dileyen kullanıcılarımızın talep etmeleri doğrultusunda yapmış oldukları yatırım miktarı taraflarına iade edilecektir. Sistemimiz de gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra Gldx Token’in tekrar alım satıma açılacağını tüm kullanıcılarımıza bildiririz. Bizi takip etmeye devam edin.”

Yapılan bu açıklamanın ardından başka bir açıklama daha yapan kripto para borsası, medyada yer alan siteye erişilemiyor haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve sadece Gldx Token bölümünün alım satıma kapatılğını söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.74%
$58,802.00
$2,199.19
Ethereum (ETH)
5.24%
$3,966.48
$207.84