bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,034.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,348.56
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $312.09
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Hırsızları "Clipper" ile Cüzdanları Ele Geçiriyor

Kripto Para Hırsızları “Clipper” ile Cüzdanları Ele Geçiriyor

Google Play Store üzerindeki bir uygulamada, ilk kez kripto para cüzdan adreslerini hedef alan bir kötü amaçlı yazılım türü bulundu.

Güvenlik şirketi ESET, “clipper” olarak bilinen kötü amaçlı yazılımın, “çevrimiçi kripto para cüzdanlarındaki adresleri tespit ettiği anda harekete geçip, bu adresleri istediği adreslerle değiştirebildiğini” iddaa eden bir blog yazısı yayınladı.

Clipper adlı malware, yüklü uygulamaları, Ethereum merkezli uygulamaları veya dapp dosyalarına erişim sağlayan MetaMask uygulamasını taklit ediyor. Kötü amaçlı yazılımın temel amacı, ethereum hesaplarına erişebilmek için MetaMask kullanıcılarının kimlik bilgilerini ele geçirmek. Bununla birlikte, kripto para cüzdan adreslerine de ulaşıyor.

ESET Güvenlik şirketi, bu uygulamayı Google’ın güvenlik ekibine bildirdikten sonra, uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı.

Ayrıca 2 Şubat 2019 tarihinde CoinAdam’ın yayınladığı bir haberde, Siber güvenlik firması Palo Alto Networks tarafından bulunan, Apple Mac kullanıcılarının tarayıcı çerezlerini ve diğer bilgilerini çalmak üzere kötü amaçlı yazılım türü tespit edilmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.84%
$39,034.00
$718.23
Ethereum (ETH)
0.84%
$2,348.56
$19.73