Toplam Kripto Para Değeri 700 Milyar Dolar Üstüne Çıktı

Bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bugün 700 milyar dolardan fazla yeni bir seviyeye ulaştı. Baskı zamanında toplam piyasa...

0

Bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bugün 700 milyar dolardan fazla yeni bir seviyeye ulaştı. Baskı zamanında toplam piyasa değeri 713 milyar dolardı. Toplam pazar payı için bir önceki rekorun yüksekliği 21 Aralık 2017’de 654 milyar dolardı.

Bitcoin’e Dikkat

Toplam piyasa hacmindeki büyüme, altcoinlerdeki son yükselişlerin etkisinde kaldı. Bitcoin’e (BTC) yönelik talep azalıyor, fiyatlar Noel’e giden haftalar boyunca düşüş göstermişti. Bitcoin, 22 Aralık’ta 11.833 $ gibi düşük bir seviyeye geriledi. Bu öncü kripto para sadece bir gün sonra tekrar yükseldi ancak bir haftalık oynaklık izledi.

Peter Thiel’in San Francisco merkezli girişim firmasının önde gelen kripto para konusunda önemli yatırımlar yaptığı ve fiyatları 15.000 doların üzerine çıkardığı haberi çıktıktan sonra bitcoin fiyatı arttı. Bitcoin’in tüm kripto para birimleri karşısında hakimiyeti, tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyerek Salı günü %34,97’ye ulaştı.

Bu hakimiyet kayması, Ripple, Ether ve Stellar gibi altcoinlerin yanı sıra, daha az tanınan Tron’da da büyük fiyat artışları izlendi ve bunların hepsi geçen hafta %20’den fazla kazanç kaydetti. Özellikle Ripple, Bitcoin’in arkasında ikinci sıraya taşınırken büyük bir pazar payı artışı gördü. Değer artışı büyük oranda Güney Kore pazarında artan talebin bir sonucuydu.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.