Ana Sayfa Analiz Kripto Para Piyasaları, Bir Günde 10 Milyar Dolar Kaybetti

Kripto Para Piyasaları, Bir Günde 10 Milyar Dolar Kaybetti

Bitcoin fiyatı 13.500$ seviyelerine indiği ve çoğu altcoin düştüğü için kripto para piyasaları bir günde 10 Milyar Dolar’ın üzerinde değer kaybetti.

Bitcoin fiyatı, hafta sonu 14.100$ seviyelerinin üzerine çıktığından beri mücadeleye devam ediyor. Altcoinlerde ise durum daha da kötü ve toplam piyasa değeri yaklaşık 390 Milyar Dolar’a düştü.

1000 Günlük Zirveden Bu Yana Bitcoin Fiyatı Mücadele Ediyor

BTC, hafta sonu 2020’nin en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.100$ seviyelerine yükselmişti. Bu rekor ile Ekim ayında kaydedilen rekor arasındaki fark, 2019’un rekorunu da geçmiş olmasıydı. Sonuç olarak, Bitcoin Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyat etiketine ulaşmıştı.

Ancak ayılar kontrolü ele geçirmeyi başardı ve daha fazla fiyat artışına izin vermediler. BTC fiyatı kademeli olarak değer kaybetmeye başladı. Sadece dün, Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde 13.800$’dan günlük en düşük seviyesi olan 13.250$ seviyelerine kadar düştü.

BTC, sonraki saatlerde kayıplarının çoğunu telafi etti ve 13.500$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. CoinMarketCap verilerine göre şu an BTC, 13.513$ seviyelerinde işlem görüyor.

BTC fiyatında daha fazla düşüş gerçekleşirse, destek olarak 13.280$, 13.150$ ve 13.000$ ‘a güvenilebilir.

Alternatif olarak, Bitcoin 13.500$, 13.760$ ve 13.800$’lık direnç çizgilerinin üstesinden gelirse, son boğa koşusuna geri dönebilir.

BTC / USDT. Kaynak: TradingView

Altcoinler Düşüyor

Alternatif kripto paralar, Bitcoin’in en son fiyat sıçramaları sırasında bir şekilde dışarıda kaldı. Bu, sadece birkaç hafta içinde BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyetinde %6’lık bir artışla sonuçlandı. Son 24 saatte ise BTC hakimiyeti %64’e yükseldi.

Bitcoin şimdi %1,3 oranında geri çekilirken, çoğu altcoin çok daha kötü durumda. Ethereum, 24 saatlik bir ölçekte yaklaşık %4 değer kaybetti ve 378$’dan işlem görmeye başladı. Sadece birkaç gün önce ETH fiyatı 400$ seviyesinin üzerine çıkmıştı.

Ripple, %3 oranında değer kaybederek 0,23$ seviyesine kadar düştü. Bununla birlikte; Bitcoin Cash %8, Binance Coin %7,6, Chainlink %10, Polkadot %5,4, Cardano %8 ve Litecoin %5,5 oranında düşüş yaşadı.

Kripto Para Fiyatları. Kaynak: Quantify Crypto

Bu düşüş furyasına çoğu DeFi token da katıldı. Reserve Rights %15 oranında düşüş yaşayarak en çok değer kaybeden DeFi token oldu.

Bununla birlikte; SushiSwap %14, Compound %13, Aave %13, Loopring %11,8, Synthetix Network Token %11,6, Energy Web Token %11,5 oranında düşüş yaşadı.

Huobi borsasında yaşanan olaylardan sonra, borsanın yerel kripto para birimi HT‘de %14,5 oranında düştü.

Sonuç olarak, toplamda tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri, günde 10 Milyar Dolar ve haftada 18 Milyar Dolar değer kaybetti.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...

Origin Protocol Saldırıya Uğradı! 7 Milyon Dolar Kayıp Var

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Origin, Pazartesi gecesi geç saatlerde saldırıya ğradı ve yaklaşık 7 Milyon Dolar değerinde fon kaybetti. Kaybedilen miktar, kullanıcı fonlarının yanı sıra...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...