bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,444.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,828.38
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $331.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Piyasaları Hafta Sonu 10 Milyar Dolar Artış Yaşadı

Kripto Para Piyasaları Hafta Sonu 10 Milyar Dolar Artış Yaşadı

Kripto para piyasaları, geçen hafta yaşanan düşüşün ardından yükselişe geçti ve hafta sonu kripto para piyasalarına yaklaşık 10 Milyar Dolar eklendi. İşte kripto piyasalarında son durum…

Grafik – tradingview.com

Hafta sonunun büyük bir bölümünde sabit kalan Bitcoin, bu sabah erken saatlerde 10.925$ seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Şu anda ise Bitcoin fiyatı 10.873$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bu artış, 21 Eylül’den beri görülen en yüksek seviye. Ancak şu an 11.000$ seviyelerinin biraz altında bir direnç olduğu görünüyor. Bu, Bitcoin fiyatının önemli kazançlar kaydetmesi için aşılması gereken mevcut psikolojik engel.

Analist CryptoHamster, attığı bir twette bu direnç bölgesini belirledi ve Bitcoin’in başka bir direnç alanına yaklaşabilmesi için mevcut fiyat bölgesinde kalması gerektiğini söyledi.

Analist Josh Rager ise, Bitcoin fiyatının yükselmeye devam ettiğini ve arka arkaya üçüncü hafta desteğin üzerinde kapandığını belirtti.

“Haftalık kapanış iyi görünüyor ve insanların neden aşırı düşüş göstermeye devam ettiğini bilmiyorum. Bitcoin kısa vadede geri çekildi ve -%20 olağandışı bir şey değil.”

Bitcoin hakimiyeti veya pazar payı da son zamanlarda artış göstermeye devam etti ve şu anda %61 seviyelerinde duruyor. Ancak bu metrik, geçtiğimiz yıl düşüş eğilimindeydi.

BTC tarafından gerçekleştirilen yükseliş eğilimi, piyasaların geri kalanını da harekete geçirmiş görünüyor, çoğu kripto para bu sabah yükseliş eğilimindeydi.

Ethereum hafta sonu bir miktar yükselerek 360$ seviyelerine ulaştı ancak o zamandan beri hafif bir düşüş yaşadı ve şu anda 357$ seviyelerinde işlem görüyor. Ethereum, 2.0 yükseltmesinin ilk aşamasının başlatılmasıyla ilgili daha büyük haberler gelene kadar Bitcoin fiyat hareketlerini taklit edecek gibi görünüyor.

Bitcoin Cash ve Chainlink de hafta sonu yükseliş yaşadı. Cardano ise son 24 saat içinde %6’lık bir artış yaşayarak ilk 10 kripto para içine yeniden girdi.

DeFi piyasaları da, platformlarda kilitlenen toplam değer 11 Milyar Dolar’ı aştığı için yükselmeye devam ediyor. Bunun çoğu, likidite kilidi açısından 2 Milyar Dolar’ı aşan ilk DeFi protokolü haline gelen Uniswap tarafından yönlendirildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.32%
$41,444.00
$1,790.38
Ethereum (ETH)
6.37%
$2,828.38
$180.17