Ana Sayfa Analiz Kripto Para Piyasaları 20 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Kripto Para Piyasaları 20 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Kripto para piyasalarında düşüşler yaşandı. Bitcoin dünün en yüksek fiyat seviyesinden yaklaşık 1.000$ kadar düşüş yaşarken altcoinlerde durum daha da kötüye gitti.

Bitcoin fiyatı, yeni bir yıllık rekor kırdığından ve aşırı volatilite seviyeleri gösterdikten sonra, 17.500$ seviyelerine geriledi. Altcoinlerin çoğu da bu geri çekilmeyi takip etti.

BTC Yeni Rekorlar Kırdı

Bitcoin 2020’nin 4. çeyreğinde etkileyici bir performans gösterdi. BTC fiyatı, Ekim ayı başından beri sık sık yeni yıllık rekorlar kırdı.

18.500$ seviyelerindeki yeni rekor fiyata yükselişin ardından BTC, 1.000$’dan fazla değer kaybederek 17.400$ seviyelerine geriledi. Daha sonra fiyatı tekrar 18.000$ ve üzerine çıkaran dalgalanmalar yaşadı. Şu anda BTC, CoinMarketCap verilerine göre 17.579$ seviyelerinde işlem görüyor.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Toplam Piyasa Değeri Düşüyor

Çoğu altcoin, BTC’nin en son fiyat artışını taklit ederek toplam piyasa değerinde ciddi artışlar yaşadı. Tüm kripto para varlıklarının kümülatif piyasa değeri, Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviye olan 510 Milyar Dolar seviyelerini aştı.

Bununla birlikte, altcoinlerin değeri o zamandan beri azaldı ve piyasa değeri 20 Milyar Dolar düşüş yaşayarak 490 Milyar Dolar seviyelerine geriledi.

Ethereum, dün 495$ seviyelerinde işlem görmeye başladı. Ardından, ETH fiyatı, bir günde yaklaşık 30$ kaybederek 465$ seviyelerine geriledi.

Litecoin, ilk 10 arasında kazanç elde eden tek dijital varlık. Ripple, Bitcoin Cash, Binance Coin, Polkadot ve Cardano değerlerinin yaklaşık %1 ile %2’sini kaybetti.

Kripto Para Piyasası. Kaynak: Quantify Crypto

Popüler kripto para borsası OKEx‘in yerel tokenı OKB Coin, son 24 saatte %20 oranında değer kazandı.

Yearn.Finance ve SushiSwap sırasıyla %12 ve %11 oranında değer kazandı. Bununla birlikte Orchid ve Waves %10 oranında artış yaşadı.

Öte yandan, Ampleforth %10, Aragon %9 ve Band Protocol %9 oranında değer kaybederek en çok kayıp yaşayan kripto para birimleri oldular.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

BOND Token Fiyatı Kısa Süre İçinde %13.800 Arttı

Piyasaya sürüldüğü sırada 1.33$ seviyelerinde işlem gören BarnBridge adlı DeFi projesinin yerel tokenı BOND, %13.800 oranında bir değer artışı yaşadı. Yeni bir DeFi projesi olan...