Kripto Para Piyasalarında Ayı Baskısı Sürüyor, Ne Kadar Devam Edecek?

Ayı piyasaları gerçek mi? Aynı anda birçok kripto parayı etkileyebilir mi? Cevap, Evet. Dünkü, düşüş eğilimi son derece belirgindi ve...

0
Kripto Para Bitcoin

Ayı piyasaları gerçek mi? Aynı anda birçok kripto parayı etkileyebilir mi? Cevap, Evet. Dünkü, düşüş eğilimi son derece belirgindi ve beklenmedik bir şekilde ilk 28 büyük kripto paranın 28’i de düştü.

Düz bir düşüş hareketinde, Bitcoin’den gelen tokenlar kayda değer kayıplarla kapandı, BAT ve Maker, mermileri bölünmüş saniye için atlatmayı başardı ve hemen geri döndü. Coinmarketcap’ın verilerine göre en iyi 100 kripto para biriminden son 18 saat içinde sadece 18 kripto kazançlı çıkabildi.

Ayı piyasası iki gün boyunca Ethereum‘u etkilerken, Bitcoin de dün trader’ları şaşırttı ve Kasım ayında ikinci kez 6,300 $ seviyesinin altına düştü. İşlem hacmi %0.30 düştü, Piyasa değeri 110.67 Milyar Dolara geriledi.

Ethereum’un fiyatı istikrarı sürdürmek için uğraştı ve trader’lar, Ether fiyatının 207.56 $ ‘lık bir tutara ulaşmasını güçleştirirken, son derece şüpheci bir durumdan ayrıldı. Ancak, ivme kaybedecek ve muhtemelen 150$ ile 190$’ lık bir direnç seviyesine kadar gerileyerek, bu seviyelerden geri dönüş sağlayabilir.

Ripple’ın olağanüstü performansı dün kısa sürdü. Ripple %2.09’dan fazla değer kaybetti ve kısa bir süre için 0,510597 dolar seviyesine indi. Basın saati itibariyle Ripple’ın bugünkü kaybı ise %1.71‘e kadar yükseldi.

Stellar, Litecoin, Cardano, Tron ve EOS‘da bu krizden muaf değil. En fazla kayıp Stellar’da %4.07 oranında yaşandı ve ardından Tron %2.32 kayıpla Strellar’ı takip etti.

Bu arada, Bitcoin Cash, yaklaşan hard fork önünde hafif artışlarla birlikte ayı pazarında gezinmeyi başardı. BCH, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 532.58 $ seviyesine fırladı ve neredeyse 600 $ seviyesine kadar dayanacak direnci kırdı. Bu yazının ardından BCH, 515.31 $ ‘lık bir işlem fiyatı ile %1.42’lik artış kaydetti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.