Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Piyasalarında Ayı Baskısı Sürüyor, Ne Kadar Devam Edecek?

Kripto Para Piyasalarında Ayı Baskısı Sürüyor, Ne Kadar Devam Edecek?

Ayı piyasaları gerçek mi? Aynı anda birçok kripto parayı etkileyebilir mi? Cevap, Evet. Dünkü, düşüş eğilimi son derece belirgindi ve beklenmedik bir şekilde ilk 28 büyük kripto paranın 28’i de düştü.

Düz bir düşüş hareketinde, Bitcoin’den gelen tokenlar kayda değer kayıplarla kapandı, BAT ve Maker, mermileri bölünmüş saniye için atlatmayı başardı ve hemen geri döndü. Coinmarketcap’ın verilerine göre en iyi 100 kripto para biriminden son 18 saat içinde sadece 18 kripto kazançlı çıkabildi.

Ayı piyasası iki gün boyunca Ethereum‘u etkilerken, Bitcoin de dün trader’ları şaşırttı ve Kasım ayında ikinci kez 6,300 $ seviyesinin altına düştü. İşlem hacmi %0.30 düştü, Piyasa değeri 110.67 Milyar Dolara geriledi.

Ethereum’un fiyatı istikrarı sürdürmek için uğraştı ve trader’lar, Ether fiyatının 207.56 $ ‘lık bir tutara ulaşmasını güçleştirirken, son derece şüpheci bir durumdan ayrıldı. Ancak, ivme kaybedecek ve muhtemelen 150$ ile 190$’ lık bir direnç seviyesine kadar gerileyerek, bu seviyelerden geri dönüş sağlayabilir.

Ripple’ın olağanüstü performansı dün kısa sürdü. Ripple %2.09’dan fazla değer kaybetti ve kısa bir süre için 0,510597 dolar seviyesine indi. Basın saati itibariyle Ripple’ın bugünkü kaybı ise %1.71‘e kadar yükseldi.

Stellar, Litecoin, Cardano, Tron ve EOS‘da bu krizden muaf değil. En fazla kayıp Stellar’da %4.07 oranında yaşandı ve ardından Tron %2.32 kayıpla Strellar’ı takip etti.

Bu arada, Bitcoin Cash, yaklaşan hard fork önünde hafif artışlarla birlikte ayı pazarında gezinmeyi başardı. BCH, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 532.58 $ seviyesine fırladı ve neredeyse 600 $ seviyesine kadar dayanacak direnci kırdı. Bu yazının ardından BCH, 515.31 $ ‘lık bir işlem fiyatı ile %1.42’lik artış kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Hackerlar K-Electric’ten Fidye Olarak 7.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Etti

Pakistan'ın en büyük güç üreticisi bu hafta bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Şirketin, kendi verilerine yeniden erişim kazanmak için hackerlara milyonlarca dolarlık Bitcoin...