Ana Sayfa Analiz Kripto Para Piyasalarında En Son Neler Yaşandı?

Kripto Para Piyasalarında En Son Neler Yaşandı?

Bitcoin fiyatı 11.820$ seviyelerine yükselirken ABD hisse senedi endeksleri düşüş yaşadı.

Bitcoin fiyatı, son 7 haftanın en yüksek seviyesi olan 11.800$ seviyesinin üzerine çıkarken ABD hisse senedi piyasalarıyla tezat oluşturdu, çünkü en önemli üç endeks dünkü işlem seansını ciddi kayıplarla kapattı.

Bitcoin Fiyatı 11.820 Dolar Seviyelerine Yükseldi

Dünkü yazımızda, Bitcoin fiyatının son günlerdeki olumsuz haberlere rağmen nispeten sakin kaldığını yazmıştık.

Yaşanan olaylar sonrasında BTC fiyatı 11.400$ seviyelerinde işlem görüyordu ancak %3,7 oranındaki bir artış yaşayan Bitcoin, Binance‘de 11.820$ seviyelerine kadar yükseldi. Bu, Bitcoin fiyatının Eylül başından beri gördüğü en yüksek fiyat seviyesi.

BTC o zamandan beri biraz geri çekildi ve şu anda 11.750$ civarında işlem görüyor.

Teknik analizler, 12.000$ – 12.100$’lık alanın BTC fiyatının yükselişindeki bir sonraki büyük direnç olduğunu gösteriyor.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

BTC fiyatı yükseliş eğilimine devam ederken, S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq Composite tek bir günde %1,5’in üzerinde düşüş yaşadı.

Bitcoin Pazar Hakimiyetini Genişletiyor

Bazı altcoinler Bitcoin fiyat hareketlerini taklit etse de, çoğu altcoin fiyatı nispeten sabit kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin hakimiyeti son 24 saat içinde yaklaşık %1’den %59,7’ye yükseldi. Haftalık ölçekte ise neredeyse %2 oranında genişledi.

Ethereum fiyatı %1,4 oranında artarak 380$ seviyelerine yaklaştı. Ripple %3,1 oranında bir fiyat artışı yaşayarak ilk 10 kripto para arasında en etkileyici kazancı elde eden kripto para oldu ve değerini 0,25$ seviyelerine yükseltti.

Bununla birlikte, Bitcoin Cash %0,8, Chainlink %0,5, Cardano %1 ve Litecoin %2 oranında artış yaşarken, Binance Coin %0,2 ve Polkadot %1 oranında düştü.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: quantifycrypto

Son 24 saatlik ölçekte %11,6 oranında artış yaşayarak değerini 74$ seviyelerine yükselten Dash, kripto para piyasasında değerini en fazla artıran kripto para oldu. Bununla birlikte Nano da %10 oranında bir kazanım yaşayarak değerini 0,9$ seviyelerine yükseltmeyi başardı.

Öte yandan, Aave %12 ve ABBC Coin %10,5 oranında değer kaybetti. Aave şu anda 35$ seviyelerinin altında işlem görürken, ABBC ise 0,57$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı kullanan her...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para araştırma şirketi IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere...