bitcoinBTC/USD
$40,115.00
ethereumETH/USD
$2,544.30
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$367.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Piyasalarında Yaşanan Son Düşüşlerin Nedenleri Neler?

Kripto Para Piyasalarında Yaşanan Son Düşüşlerin Nedenleri Neler?

Bitcoin yatırımcıları bu aralar arka arkaya paniklemeye devam ediyor. Olumsuz haberler kripto para yatırımcılarını korkutuyor, özellikle de kripto piyasasına yeni giren yatırımcıları.

BTC’de yaşanan bu düşüşler aslında ilk önce Elon Musk‘ın şirketi Tesla’nın yatırım yaptığı BTC’leri satabileceğini ima etmesiyle başlamıştı. Ardından Çarşamba günü, Çin’in kripto ticareti üzerindeki denetimini artıracağı haberi varlığı yaklaşık 30.000 dolar seviyelerine düşürmüştü. Bunun ardından ABD Hazinesi, kripto kullanıcılarının 10.000 doların üzerindeki işlemleri IRS’ye bildirme planlarını açıkladı. Bugün ise Çin Başkan Yardımcısı Liu He, ülkedeki kripto madenciliğini hedef alarak sert tedbirler alacaklarından bahsetti ve kripto para piyasası tekrar sarsıldı.

Bununla birlikte BTC’de yaşanan bu düşüşler altcoin’leri de etkiledi ve piyasa son günlerde kırmızıya boyandı.

Kripto Para

BTC gibi kripto paraların astronomik fiyat artışları, son zamanlarda hükümetlerin gözetiminin artmasına neden oluyor. Çin’in kripto piyasasını frenleme çabalarını artırdığına dair haberler tüm hafta boyunca gelmeye devam etti. Yerel makamlar ayrıca ticaret ve madencilikle ilgili yeni kontroller getirmeye de çalışıyorlar.

Aslına bakacak olursak, Çin’in kripto para birimlerine yaklaşımı biliniyor. Önceki boğa sezonunda da Çin’den buna benzer tedbirler alacağına dair haberler gelmiş ve kripto para piyasasını paniğe sürüklemişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.82%
$40,115.00
$328.94
Ethereum (ETH)
1.36%
$2,544.30
$34.60