Ana Sayfa Analiz Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki artışların ardından yükselişine devam etti.

Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz haberlere rağmen Bitcoin bu olumsuzlukların üstesinden gelmeye devam etti ve birkaç saat önce gün içi en yüksek seviyesi olan 11.550$ seviyesine yükseldi. Ethereum fiyatı da yaklaşık 375$ seviyelerine yükselirken, diğer büyük hacimli altcoinlerin çoğu nispeten hareketsiz kaldı.

Bitcoin Fiyatı 11.550 Dolar Seviyelerini Gördü

Hafta sonu kripto para piyasası için oldukça hareketliydi. Popüler kripto para borsası OKEx‘ten gelen olumsuz haberlere rağmen Bitcoin fiyatı 11.350$’da sabit kaldı.

Son 24 saatte ise BTC yukarı doğru hareketine devam etti. BTC fiyatı, kademeli olarak yaklaşık 11.400$ seviyelerine yükseldikten sonra, Binance‘de son 3 günün en yüksek seviyesi olan 11.550$ seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Bu yükseliş, Cuma günü çıkan OKEx haberlerden bu yana en yüksek seviyeydi.

Ancak boğalar koşuyu devam ettiremedi ve BTC fiyatı sonraki saatlerde 11.410$ seviyelerine kadar geriledi. Bununla birlikte Bitcoin bir miktar değer kazandı ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 11.464$ civarında seyrediyor.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

En son fiyat artışı, ABD vadeli işlemlerindeki gelişmelerle ilgili olabilir. Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 vadeli işlem sözleşmeleri %0.5 artarken, Nasdaq 100 vadeli işlemleri ise %0.7 değer kazandı.

Altcoinlerde Durum Ne?

Ethereum fiyatı dün 370$ seviyelerinin üzerine çıktıktan sonra ivmesini korumayı başardı. ETH için bir başka %1,5 oranındaki artış, ETH fiyatını 375$ seviyelerine çıkardı.

Buna karşılık Binance Coin, yakın zamandaki büyük token yakımına rağmen %2 oranında düşerek 30$ seviyelerinin altına indi.

Bununla birlikte Ripple %0,5, Bitcoin Cash %0,2, Polkadot %0,4, Chainlink %0,1 ve Litecoin %0,2 oranında düşüş yaşayarak değerlerini düne göre nispeten sabit tuttu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum. Kaynak: quantifycrypto

Filecoin, art arda birkaç gündür en büyük kaybeden oldu. FIL’in son %22 oranındaki düşüşü değerini 31$ seviyelerine getirdi.

Crypto.com’un yerel kripto para birimi de önemli miktarda değer kaybetti. CRO‘nun %11 oranındaki fiyat düşüşü, CRO fiyatını 0.12$ seviyelerinin altına çekti.

Kripto para piyasasındaki en etkileyici kazanımlar ise Aave ve Uma‘dan geldi. LEND %20 artış göstererek 0,49$ seviyelerine yükselirken, UMA %17 değer kazandı ve fiyatını 8,75$ seviyelerine getirdi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...