Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Kripto Para Piyasasında Neler Yaşandı? (Piyasaya Genel Bakış)

Kripto Para Piyasasında Neler Yaşandı? (Piyasaya Genel Bakış)

Bitcoin, Wall Street’teki fiyat artışlarını takip etti ve %1 artışla 10.800$ seviyelerine yükseldi. Ethereum fiyatı 360$’ın üzerinde yükselirken, Cardano’da ilk 10 kripto para arasına geri döndü.

Bitcoin fiyatı dünden bu yana 10.660$ seviyelerinden yükselerek 10.800$ seviyelerine yükseldi. Aynı zamanda Ethereum da yaklaşık %2 artış göstererek 360$ seviyelerinin üzerine çıktı. Düşük ve orta seviye altcoinlerde ise daha fazla dalgalanma olduğu görülüyor.

Bitcoin 10.800 Dolar’ın Üzerinde

Dün Bitcoin fiyatı 10.800$ direnç seviyesini aşmak için mücadele etti fakat bu girişim başarısız oldu ve BTC fiyatı yaklaşık 10.660$ seviyelerine düştü. Ancak daha sonra boğalar kısa fiyat düşüşünü yakaladılar ve daha fazla düşüşe izin vermediler.

BTC fiyatı tekrar hızlanmaya başladı ve Binance‘de gün içi en yüksek seviyesi olan 10.850$ seviyelerine ulaştı. Bitcoin fiyatı bu yükselişten sonra bir miktar düşüş yaşasa da, 24 saatlik bir ölçekte hala yaklaşık %1 artmış durumda.

Teknik açıdan, Bitcoin fiyatının 11.000$’lık psikolojik seviyeye geçmeden önce 10.840$’lık ilk direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Eğer BTC, fiyat düşüşü yaşarsa destek olarak 10.680$ ve 10.570$ seviyelerine güvenebilir.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in, ABD borsalarıyla bir korelasyon içinde olduğu tekrar görülüyor. Çünkü, S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average dünkü işlem seansını yaklaşık %1 kazançla kapattı.

Bununla birlikte, altın alışılmadık derecede yüksek oynaklık gösterdi. Altın fiyatı 1.880$ seviyelerinden 1.900$’a yükseldikten sonra tekrar geri düştü ve birkaç saat içinde tekrar yükselişe geçti. 24 saatlik bir ölçek göz önüne alındığında ise altın yaklaşık %0,5 oranında azaldı.

Ethereum 360 Dolar’ın Üzerine Yükseldi, Cardano İlk 10’a Geri Döndü

Ethereum fiyatı %2’ye yakın bir sıçrama sonrasında 360$ seviyelerinin üzerine çıktı. Ripple ve Bitcoin Cash küçük kazançlar kaydetti ve nispeten dün ile aynı seviyelerde seyretti. Şu anda XRP fiyatı 0,24$ seviyelerinde, BCH fiyatı ise 230$ seviyelerinde işlem görüyor.

İlk 10 kripto para içerisinde en etkileyici yükseliş Cardano‘dan geldi. ADA fiyatı, %5 artışla 0,10$ seviyelerinin üzerine çıkarak 10. sıra için Crypto.com Coin‘i geride bıraktı.

Kaynak: coin360.com

Monero da yükseliş gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. XMR fiyatı %13 artış göstererek 110$ seviyelerine yükseldi. Haftalık ölçek göz önüne alındığında Monero fiyatı %25 arttı.

Diğer çift haneli fiyat artışları, düşük ve orta seviye altcoinlerden de geldi. DigiByte %16’lık bir artışla bu altcoinlere liderlik ediyor, Maker %13, Zcash %11, Swipe %11, DFI.Money %11, Algorand %10.5 ve Zilliqa %10 yükseliş gösterdi.

Öte yandan, Midas Touch Gold dünden bu yana %15 oranında düşüş yaşayarak en fazla değer kaybeden altcoin oldu. Bununla birlikte, THETA %7, Hyperion %6,5, Energy Web Token %5,5 ve Uniswap %4,5 oranında düşüş yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

BTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

Mohit Sorout, BTC fiyatı mevcut aralıktan çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor. Bitcoin fiyatı...

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki artışların ardından yükselişine devam etti. Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz haberlere...

Wrapped Bitcoin (wBTC) Piyasa Değeri Açısından 1 Milyar Dolar’ı Aştı

Skew'den alınan verilerine göre Wrapped Bitcoin'in (wBTC) piyasa değeri 1 Milyar Dolar'ı aştı. Bu, merkeziyetsiz finans (DeFi) pazarının 2020'deki...

Lark Davis, Az Bilinen Üç Kripto Paranın Patlayacağını Söyledi

Ünlü trader, bir sonraki uzun vadeli Bitcoin boğa koşusunda az bilinen üç kripto paranın patlamaya hazır olduğunu söyledi. Lark...