Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Kripto Para Piyasasında Dün Neler Oldu?

Kripto Para Piyasasında Dün Neler Oldu?

Kripto para piyasası, önemli miktarda değer kaybederek altını ve Wall Street’i takip etti. Bitcoin fiyatı %2 düşüş yaşayarak 10.300$ seviyelerine geriledi.

Bitcoin fiyatı dün bir miktar toparlandıktan sonra tekrar düşüş eğilimine geri döndü. Çoğu altcoin de Bitcon fiyat düşüşlerini takip etti ve bu da toplam piyasa değerinde yaklaşık 10 Milyar Dolar kayıp yaşanmasına neden oldu.

Sadece birkaç saat içinde BTC fiyatı, Binance borsasında günlük en yüksek seviyesi olan 10.500$ seviyelerinden 10.130$ seviyelerine geriledi. Bu gerilemenin ardından Bitcoin fiyatı bir miktar toparlandı ve şu anda yaklaşık 10.300$ seviyelerinde işlem görüyor.

BTC’nin şu an bulunduğu konum göz önüne alındığında 10.290$’lık destek seviyesine yaklaştığı görülüyor. Eğer BTC fiyatı daha da aşağılara düşerse, 10.200$ seviyelerine ve psikolojik 10.000$ seviyelerine yönelebilir.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Çoğu diğer finansal piyasalarda da olumsuz fiyat gelişmeleri oldu. Bitcoin’e benzer bir performans sergileyen altın ons başına 1.900$’dan yaklaşık 1.850$’a düşerken, en önemli Wall Street borsa endeksleri de dünkü işlem seansında kırmızıda kapandı. S&P 500 %2,4, Dow Jones % 2 ve Nasdaq %3 değer kaybetti.

Kırmızı, Altcoin Pazarına Hükmediyor

Çoğu altcoin de bu düşüş eğilimine ayak uydurdu. Ethereum yaklaşık %4 oranında düştü ve şu anda 325$ seviyelerinde işlem görüyor. XRP, %3 oranında düşüş yaşayarak 0,22$ seviyelerinin üzerinde kalmak için savaşıyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash, Binance Coin, Crypto.com Coin ve Litecoin de yaklaşık %3 oranında düştü.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com

Bu düşüşlere, DigiByte %18, Ren %15, Orchid %13, Reserve Rights %12, UMA %12, OMG Network %10,5 ve Algorand %10’luk oranlarla diğer altcoinler de katıldı.

Bununla birlikte yükseliş eğilimi gösteren altcoinler de oldu. Helium (HNT), önde gelen kripto para borsası Binance‘te listelendikten sonra %40 arttı. Bunu Uniswap %13 ve HedgeTrade %10 oranında artışlarla izledi.

Sonuç olarak kripto para piyasası değeri 332 Milyar Dolar’dan 325 Milyar Dolar’a geriledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Fiyatı Son Haberlere Rağmen Durgun: Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

Dün yayınlanan OKEx haberleri kripto para fiyatlarını düşürdü, ancak çoğu kripto para depolanmayı durdurdu. Bitcoin fiyatı 11.350$, Ethereum fiyatı ise 370$ civarında...

BTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

Mohit Sorout, BTC fiyatı mevcut aralıktan çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor. Bitcoin fiyatı...

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki artışların ardından yükselişine devam etti. Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz haberlere...

OKEx Olayından Sonra Bitcoin Fiyatı 30 Dakika İçinde Aniden Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra, Bitcoin fiyatı sadece 30 dakika içinde %3...