bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,139.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,142.69
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $484.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Piyasasında Yaşanan Düşüşün Sebebi Bu Haber mi?

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Düşüşün Sebebi Bu Haber mi?

Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin birkaç finans kurumunu kripto para aklama ile suçlamasıyla ilgili doğrulanmamış bir haber, kripto para piyasasında hasara yol açtı.

Bununla birlikte birincil kripto para birimi olan Bitcoin 51.000 dolar seviyelerine gerilerken, bazı altcoin’ler öneli miktarda değer kaybetti. Bu düşüş furyasını tetiklediği iddia edilen haber, FXHedge adlı şüpheli bir Twitter hesabı tarafından yayınlandı.

Tweet, sosyal medyada yayınlandıktan yaklaşık 54 dakika içinde kripto para piyasasından 288 milyar doları silmeyi başardı. Bu haber tabi ki şüpheli bir haber, çünkü anonim kaynaklara atıfta bulunuyor ve yorumları devre dışı bırakılmış durumda.

Compound Finance’ın genel danışmanı Jake Chervinsky, kara para aklama vakaları ABD Adalet Bakanlığı’nın kapsamına girdiği için tweet’i inandırıcı bulmadığını söyledi.

”Bunu inandırıcı bulmuyorum. Tweet’in kendisi şüphelidir: Hazine kara para aklama talep etmez (DOJ yapar) ve aynı anda birkaç finansal aracı aleyhine açılan bir dava olağandışı olur. Ayrıca, cezai soruşturmalar kesinlikle gizli tutulur ve nadiren sızdırılır.”

FXHedge‘in geçmişte yanlış iddialarda bulunma geçmişi olduğunu da unutmamak gerekir, bu da içeriğini daha da şüpheli hale getiriyor.

Bununla birlikte, bir tweet’in yüz milyarlarca doları silebileceği gerçeği, bu tür söylentilere karşı oldukça hassas olan kripto pazarının kırılganlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.09%
$61,139.00
$55.03
Ethereum (ETH)
2.96%
$4,142.69
$122.62