Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Kripto Para Piyasasında Yaşanan Son Gelişmeler

Kripto Para Piyasasında Yaşanan Son Gelişmeler

Bitcoin, %4’lük bir artışla iyileşme aşamasına öncülük ederken, altcoinlerin çoğu da BTC’yi takip etti. Ethereum %6 artış yaşarken Chainlink %17 arttı.

Birkaç günlük şiddetli fiyat düşüşlerinin ardından kripto para piyasası bugün toparlanmaya başlamış gibi görünüyor. Bitcoin, 10.300$ seviyelerinden yaklaşık 10.800$ seviyelerine yükselirken, Ethereum 340$ seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin 10.130$ Seviyelerinden Yükselişe Geçti

Bitcoin fiyatı, birkaç gün önce 10.130$ seviyelerine düştükten sonra dün toparlanmaya başladı ve 10.400$ civarında seyretti. Son 24 saatte ise Bitcoin fiyatı yükselmeye devam etti ve Binance‘de neredeyse 10.800$ seviyelerine ulaştı.

Daha sonra Bitcoin fiyatı biraz düşüş yaşadı ve şu an 10.650$ seviyelerine geri döndü.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketi, borsalardan önemli ölçüde daha etkileyici görünüyor. BTC yaklaşık %4 artarken, S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average dünkü işlem seansını yaklaşık %0,3 artışla kapattı.

Bununla birlikte, BTC’nin altınla olan korelasyonu daha belirgin olmaya devam ediyor. Altın, ons başına 1.845$ ile günlük en düşük seviyesinden 1.878$’a yükseldi ve daha sonra hafif bir düşüşle 1.870$ seviyelerine geriledi.

Altcoinlerin Çoğu Yükselişe Geçti

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, altcoinlerin çoğu oldukça şiddetli bir şekilde düşüş yaşadı ve altcoinlerin piyasa değeri yaklaşık 150 Milyar Dolar’dan 130 Milyar Dolar’a düştü. Bununla birlikte son 24 saatte, çoğu altcoin yükselişe geçti ve böylece altcoin piyasa değeri 139 Milyar Dolar’a yükseldi.

Altcoinler Kaynak: CoinMarketCap

Ethereum fiyatı dün 315$ seviyelerine düştü ancak o zamandan beri yükselmeye başladı ve şu anda yaklaşık 345$ seviyelerinden işlem görüyor. Ripple da %3,5 oranında arttı ve şu anda 0,23$ seviyelerinde seyrediyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash %2, Polkadot %5, Binance Coin %5, Crypto.com Coin %3,5 ve Litecoin %2 oranında yükseliş kaydetti.

Chainlink ise %17 oranında bir artışla ilk 10 kripto para içinde en çok yükseliş kaydeden kripto para oldu. LINK 10$ seviyelerine yaklaşarak 8. sıraya yükseldi ve CRO‘yu geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com

Daha düşük hacimli altcoinlerde de önemli açıda fiyat artışları yaşandı. Avalanche %23 artışla lider durumda. Daha sonra Synthetix Network Token %19, ABBC Coin %18 ve Helium %18 oranında artışla ilk dördü tamamladı.

Cosmos %15, Arweave %14, UMA %13, Ren %12,5, Algorand %12, Orchid %12, Band Protocol %11,5, THETA %11, Neo %11 ve Uniswap %10 oranında fiyat artışı yaşayan diğer altcoinler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin fiyatı, ABD hisse senedi vadeli işlemlerindeki artışların ardından yükselişine devam etti. Kripto para piyasasında yaşanan olumsuz haberlere...

Lark Davis, Az Bilinen Üç Kripto Paranın Patlayacağını Söyledi

Ünlü trader, bir sonraki uzun vadeli Bitcoin boğa koşusunda az bilinen üç kripto paranın patlamaya hazır olduğunu söyledi. Lark...

Wrapped Bitcoin (wBTC) Piyasa Değeri Açısından 1 Milyar Dolar’ı Aştı.

Skew'den alınan verilerine göre Wrapped Bitcoin'in (wBTC) piyasa değeri 1 Milyar Dolar'ı aştı. Bu, merkeziyetsiz finans (DeFi) pazarının 2020'deki...

OKEx Olayından Sonra Bitcoin Fiyatı 30 Dakika İçinde Aniden Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra, Bitcoin fiyatı sadece 30 dakika içinde %3...