bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,697.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,964.09
tether
Tether (USDT) $0.998197
binance-coin
Binance Coin (BNB) $452.34
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Toplam Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolar'ı Aştı

Kripto Para Toplam Piyasa Değeri 2 Trilyon Dolar’ı Aştı

Kurumsal talep arttıkça kripto para birimi piyasa değeri de büyümeye devam ediyor. Kripto piyasası bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 2 trilyon doları aştı.

Finans kurumlarından gelen baskı, Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi çeşitli yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimlerinin fiyatını artırmada çok önemli bir rol oynadı. Bu, kripto alanı için mükemmel bir başarı olsa da, birçok kripto kullanıcısı, kripto para birimleri için kurumsal itme ve benimseme göz önüne alındığında daha da büyük bir boğa koşusunun ileride olduğuna inanıyor.

Pazar için yeni ATH’ye rağmen, onaylanması halinde sektöre daha da büyük bir destek sağlayabilecek olan Bitcoin ETF’leri hala devam ediyor. ABD’deki yatırım firmalarının varlıklarını akredite yatırımcılar ve kurumsal sermaye için kasalarda yedeklemeleri gerekiyor, bu nedenle Bitcoin ETF için başvuruda bulunan son şirketlerin fonlarını yedeklemek için BTC satın almaları gerekecek.

Doğal olarak, kurumlar Bitcoin satın almaya başladıkça, fiyat daha da artabilir. Bu yeni ATH, kripto piyasasının 29 Ocak’ta 1 trilyon doları aşmasından sadece üç ay sonra geliyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
6.14%
$58,697.00
$3,604.00
Ethereum (ETH)
6.29%
$3,964.09
$249.34