bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,497.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,256.41
tether
Tether (USDT) $0.998178
binance-coin
Binance Coin (BNB) $582.38
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Para Toplam Piyasa Değeri Apple'ın Piyasa Değerine Çok Yaklaştı

Kripto Para Toplam Piyasa Değeri Apple’ın Piyasa Değerine Çok Yaklaştı

Güçlenmeye devam eden kripto para toplam piyasa değeri, CoinGecko verilerine göre 1.93 trilyon dolara ulaştı ve teknoloji devleri Microsoft ve Amazon ile dünyanın en büyük petrol üreticisi Saudi Aramco’nun piyasa değerini geçti.

Şubat ayının ortasında, kripto paralar Google’ın ana şirketi Alphabet’in piyasa değerini aşarak sembolik bir dönüm noktasına ulaşmayı başarmıştı. Patlama, elektrikli araç üreticisi Tesla’nın kurumsal hazinesine 1.5 milyar dolarlık Bitcoin eklediği haberi üzerine BTC fiyatının 46.000 dolar seviyelerini aşmasıyla teşvik edildi. O zamandan beri, daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin ekledi.

Kaynak: https://companiesmarketcap.com/

Sektör paydaşları, bu boğa döngüsünün kurumsal finansmanın, yapılandırılmış fonlar ve ETF’ler gibi yeni ürünler ve desteği genişleten eski ödeme şirketleri gibi yeni ürünler aracılığıyla varlık sınıfına desteklerini göstermeye devam eden bir ürünü olduğuna inanıyor.

Token Metrics’te baş teknik analist olan Bill Noble, daha geniş dijital varlık pazarı için bir güçlendirici olarak altcoin pazarının yükselişine de işaret ediyor.

“Dijital varlıklar için bu en son piyasa değeri dönüm noktası, altcoin’lerin alev almaya başlamasının bir sonucudur. Daha önce, kriptolardaki ralli daha küçük paralara yönelikti. Şimdi, Coinbase’deki gibi daha büyük piyasa değerlerine sahip altcoin’ler ralliye katıldı. Altcoin piyasa kapağının genişlemesi bir dalgalanma etkisi yaratıyor ve Bitcoin ve Ethereum’da bir itici güç yaratıyor.”

Bitcoin geçen hafta yaklaşık %12 oranında, Ethereum ise %23 oranında kazanç sağladı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.07%
$56,497.00
$39.55
Ethereum (ETH)
2.48%
$4,256.41
$105.56