Kripto Para Piyasa Değeri Önümüzdeki Aylarda %40 Oranında Artabilir

Kripto para piyasaları toplam değeri 200 Milyar $ seviyesine doğru ilerliyor. Bir kaç haftadır, Bitcoin ve diğer kripto paralar yükseliş...

0
kripto para piyasası yükselişte

Kripto para piyasaları toplam değeri 200 Milyar $ seviyesine doğru ilerliyor. Bir kaç haftadır, Bitcoin ve diğer kripto paralar yükseliş eğilimindeler. Uzmanlar, kripto para piyasaları hakkında farklı yorumlarda bulunuyor.

Toplam kripto piyasa değeri yakın gelecekte de büyümeye devam edebilir. Kripto yorumcusu ve yatırımcısı Mind Trader paylaştığı tweette, yakın gelecekte pazar değerinin 225 milyar $ seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

”Şuan, toplam kripto para piyasa hacmi 161.9 milyar dolar. 158 milyar dolar ve 144 milyar dolar bantlarında önemli destek seviyeleri mevcut. Dahası, 180 milyar dolar seviyesi aşılabilirse, 225 milyar doları görmek mümkün olabilecek.”

Ancak, 180 Milyar Dolar seviyesini aşmak, yakın zamanda bu seviyeden dönüldüğü için şimdilik zor olabilir. Bitcoin ve birkaç kripto para son 24 saat içinde %10’dan fazla düşüş gösterdi.

Eğer kripto piyasası 225 Milyar Dolar seviyelerine ulaşabilirse, bu kesinlikle ayı piyasasının bittiği ve kripto para birimlerinin bir kez daha yükselmeye başladığı anlamına gelir.

Bitcoin’in düşüşü, kripto pazarında hemen kendini hissettiriyor. Son yıllarda, Bitcoin’in pazar üzerindeki hakimiyeti 2017 yılında %86 iken, 2018 yılında %32’ye düşmüştü. 2019 yılının ilk çeyreğinde ise Bitcoin, %52 pazar üstünlüğüne sahip. Eğer altcoinler yakın gelecekte büyümeye devam ederse, Bitcoin için işler değişebilir.

Bitcoin, Ağustos 2018’den bu yana %50’nin üzerinde bir pazar üstünlüğüne sahip. Ocak 2018‘de altcoinler boğa piyasasını yaşadığında Bitcoin, pazar hakimiyeti açısından ilk sırayı kaybetmeye çok yakındı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.