Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Paralar İçin Dünya Henüz Hazır Değil; Kaspersky CEO'su

Kripto Paralar İçin Dünya Henüz Hazır Değil; Kaspersky CEO’su

Bazı uzmanlar çok yakında kripto paraların, gerçek paranın yerine geçeceği konusunda ısrarcı olurken, Eugene Kaspersky, dünyanın bu tür değişimlere hazır olmadığına inanıyor.

Rus siber güvenlik firması Kaspersky Lab’ın CEO’su Eugene Kaspersky:

”Tahminine göre, bu tür değişiklikler mümkündür, ancak oldukça uzak bir gelecekte. En azından 100 yıl içinde gerçekleşeceklerdir. Kriptopara birimleri harika bir fikir, ancak dünya henüz onlar için hazır değil. Kripto para birimlerine sahip olmak istiyorsak dünya birleşmiş olmalı. Şu anda, hükümetler onları kontrol etmek isteyecek.”

Kaspersky göre, dünya yalnızca tek hükümet altında, yani ”Dünya Hükümeti” altında toplandığında bir kripto finansal sistemine geçme olanağına sahip olacağı düşüncesinde. Kaspersky, böyle bir durumda bile hala birden fazla para birimi olabileceğini, ancak küresel ölçekte birleştirileceğine inanıyor. Ayrıca, gelecekte dijital para birimlerinin kağıt paradan çok daha fazla şansı olacağını da belirtti.

Ancak Kaspersky, bazı hükümetlerin bu varlıkların merkez bankaları için ciddi bir tehdit teşkil edebileceğini inandığını belirtti. Eugene Kaspersky:

“Farklı ülkelerin kripto para birimleri kullanımını yasaklamaya çalışacaklarından emin değilim, çünkü kontrolleri dışındalar. Yetkili makamlar [kripto para birimleri] bir tehdit oluşturmadığı sürece dikkat etmeyecekler. Ulusal para birimlerini desteklemeye başladıklarında hemen yasaklanacaklar.”

Twitter CEO’su Jack Dorsey ise, Bitcoin’in yakında İnternet’in tek yerel para birimi olacağına inanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.