Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Kripto Piyasası Bir Günde 20 Milyar Dolar Kaybetti

Kripto Piyasası Bir Günde 20 Milyar Dolar Kaybetti

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 383 milyar dolardan bugün erken saatlerde 363 milyar dolara kadar düştü ve 20 milyar dolar kayıp yaşandı. Piyasa şu anda 369 milyar dolar civarında seyrediyor.

Bugünkü düşüş, pazarın büyüklüğünün 346 milyar dolardan 387 milyar dolara yükseldiği, bir haftalık sağlam bir büyümenin ardından geldi.

Bitcoin Fiyatı

Tüm büyük kripto para birimleri bugün kırmızı renkte, ancak bazıları diğerlerinden çok daha kötü durumda. Piyasa değeri açısından en büyük ilk 10 kripto para birimi arasından Bitcoin (BTC), şu anda %3,3‘lük bir kayıp yaşarken, Ethereum (ETH) ise %3.4‘lük bir kayıp yaşadı ve şuanda 410$ – 414$ fiyat seviyelerinde geziniyor.

XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) ise güne en kötü başlayan kriptopara birimleri ve her biri %6-7 oranında düşüş yaşadılar.

Düşüşe rağmen, alternative.me‘nin ”Korku ve Açgözlülük Endeksi” hala 80’de duruyor, bu da piyasanın aşırı bir açgözlülük durumunda olduğunu gösteriyor. Aynı şekilde, 7 günlük ve 30 günlük zaman dilimlerinde piyasanın büyük bir kısmı hala güçlü bir şekilde yeşilleniyor, bu da boğa piyasasının henüz sona ermediğini gösteriyor.

Bu son düşüş, orantısız bir şekilde, orta ile büyük kripto para birimlerini etkilemiş görünüyor. CoinGecko‘nun merkezi olmayan finans (DeFi) oluşumundaki kripto para birimleri listesine göre, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimi göz önüne alındığında, en büyük 20 DeFi tokeninden sekizi son gün hala yeşil renkte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.