bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,359.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,914.02
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $351.64
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Ticaret Platformu Coinseed, New York Savcısı Tarafından Kapatıldı

Kripto Ticaret Platformu Coinseed, New York Savcısı Tarafından Kapatıldı

New York Başsavcısı Letitia James, kripto ticaret platformu Coinseed’in mahkemenin aldığı karar doğrultusunda kesin olarak kapatıldığını açıkladı.

Milyonlarca kripto para yatırımcısını dolandırdığı ortaya çıkan Coinseed için mahkemeden emir çıkartan Letitia James, bu kararın kesin olduğunu açıkladı. Coinseed, müşterilerinin yatırımlarını habersiz bir şekilde dogecoine çevirmiş ve bu konuda şikayet almaya başlamıştı.

New York Başsavcısı Letitia James Coinseed’in Kapanışını Onayladı

Birçok kişinin yatırımlarını izinsiz bir şekilde farklı coinlere dönüştüren Coinseed hakkında artan şikayetler sonrasında harekete geçen New York Başsavcılığı konu ile ilgili mahkeme kararı çıkarttı. Başsavcının yaptığı açıklama sonrasında kripto para ticaret platformu Coinseed kapatıldı.

New York Başsavcısı Letitia James

James ayrıca Coinseed’in kurucusu ve CEO’su olan Delgerdalai Davaasambuu aleyhine de dava açmaya hazırlanıyor. Davanın konusu ise yasadışı ve hileli operasyonlar olacak. James konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Coinseed aracılığıyla yatırılan ve işlem gören tüm varlıkları elde etmek, korumak ve iade etmek için mahkeme, sanıklar aleyhine hem birlikte hem de ayrı ayrı 3.061.511 dolar tutarında bir para kararı emri verdi”

CEO ve CFO Hakkında Ağır Suçlamalar

New York Başsavcısı Letitia James, hem CEO Delgerdalai Davaasambuu hem de CFO Sukhbat Lkhagvadorj hakkında dava açacak. Binlerce kişiyi dolandıran ikiliyi çok ciddi cezaların beklediği de hukuk kamuoyu tarafından paylaşıldı.

Başsavcılık, Coinseed olayında çok ciddi şikayetler aldıklarını dile getirdi. Yatırımcılardan kurum hakkında 175’ten fazla şikayet gelmesi savcılığın dikkatini bu olaya vermesine neden oldu.  Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, “Yasal işlemler olmasına karşın, Coinseed ve CEO’su yatırımcı hesaplarında izinsiz alım satım yaparak ve ardından yatırımcıların bu hesaplara erişimini engelleyerek dolandırıcılıklarına devam etti ve ek dolandırıcılık eylemleri başlattı” denildi.

James, Haziran ayında New York County Eyalet Yüksek Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı. Ancak Coinseed ve CEO’su “New York yatırımcıları da dahil olmak üzere yeni bir sanal para birimi yaratarak, teklif ederek ve satarak bu ihtiyati tedbire karşı çıktılar ve Başsavcı James’in şikayetine yanıt vermediler.”

Başsavcı James bu karar ve sonrasında yaşananlar için şunları söyledi:

“Coinseed ve CEO’su yıllardır milyonlarca yatırımcıyı dolandıran korkunç ve hileli faaliyetlerde bulunuyor. Mahkeme emirlerini hiçe sayan bu şirket, yatırımcıların fonlarını rehin tutarak ve kayıtsız sanal para birimlerine yatırım yapmanın tehlikelerinin altını çizerek yasadışı ve etik olmayan bir şekilde faaliyet göstermeye devam etti”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.51%
$42,359.00
$2,333.98
Ethereum (ETH)
7.71%
$2,914.02
$224.67