bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriKüba Ekonomik Sorunları Kripto Paralar ile Aşmayı Planlıyor

Küba Ekonomik Sorunları Kripto Paralar ile Aşmayı Planlıyor

Küba başkanı Miguel Díaz Canel, ülkede yaşanan ekonomik kargaşaları kripto para birimlerinin yardımıyla aşmayı planlıyor.

Küba hükümet yetkilileri, ülkedeki finansal sorunları aşmanın bir aracı olarak kripto benimsemesini inceliyor. Küba’da yaşanan ekonomik durum, COVID-19 salgınının sonuçları nedeniyle ağır aksamalar yaşamaya devam ediyor. Dahası, hükümetin bölge sakinlerine getirdiği ağır yaptırımlar ekonomi üzerinde yıkıcı etkisini artırmış durumda.

Periodico Cubano‘nun yaptığı habere göre Küba başkanı Miguel Díaz Canel, ülke yetkilileriyle birlikte şimdi bu sorunlarla kripto para birimleri yardımıyla yüzleşmeyi planlıyor. Kapsama göre Díaz Canel, ülkede kripto benimsemenin olası faydalarını ele aldı. Ayrıca konuyla ilgili her türlü uygulamadan kamuoyunu bilgilendirmeye devam etme niyetini de ortaya koydu. Ancak Díaz-Canel, adada devam eden kripto dolandırıcılığı konusunda da uyarılarda bulundu.

Küba ve Kripto Paralar

Başkanın bu niyeti aslında sürpriz değil çünkü geçen ay Küba Komünist Partisi (PCC) Kongresi, dijital varlıkların ülkenin paramparça ekonomisini nasıl düzeltebileceğini bulmayı içerebilecek öneriler ortaya koydu. 2019 yılında Küba yetkilileri, kripto para birimlerinin ülkenin parasal sorunlarıyla nasıl başa çıkabileceğine dair benzer bir açıklama daha yapmıştı.

”Ulusal ve uluslararası ticari konularda kripto para uygulamalarını incelemeyi düşünüyoruz. Bu türden önlemler ilerlememize izin verebilir. Ekonomik sorunları çözmek için alternatif yollar aramalıyız.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46