Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor.

Whale Alert‘ten gelen verilere göre, KuCoin bilgisayar korsanları, kilitlenen toplam değere göre en büyük DeFi protokolü olan Uniswap’e binlerce dolar değerinde Synthetix Network Token (SNX) göndermeye devam ediyor.

Whale Alert’ten alınan verilere göre, bilgisayar korsanları bugün bir dizi dört işlemle Uniswap borsasına en az 1.2 Milyon Dolar değerinde çalınan SNX token gönderdi.

Ayrıca KuCoin hackerları bugün, 5 Milyon Dolar değerindeki Chainlink (LINK) ve SNX tokenlarını bilinmeyen cüzdanlara taşıdı.

26 Eylül’deki KuCoin hacking olayını takiben, bir dizi merkezi borsa, bilgisayar korsanlarının çalınan fonları geri çekmesini önlemek için acil önlemler aldı ve kaybedilen 200 Milyon Dolar’ın 129 Milyon Dolar’ını dondurdu.

Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Ventures‘ın kurucu ortağı Dovey Wan, KuCoin bilgisayar korsanlarının görünüşte “DeFi noobs” olduklarına inanıyor çünkü hackerlar çaldıkları tokenları ilk önce dünyanın en büyük merkezi borsası Binance‘de satmaya çalıştılar.

Wan; “Kucoin’i hackleyen hacker, bir Defi noob’dur, Binance’de satış yapmaya çalıştı ve bozuk USDT’yi Curve’de takas etmedi” dedi.

Wan, ayrıca DeFi’nin bilgisayar korsanları için kullanışlı bir araç olabileceğini, çünkü DeFi altyapısının aslında doğal kripto para birimi karıştırıcılarından oluştuğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Genesis Mining ile Bulut Madencilik Sistemi

Bulut Madencilik sorularını sizlerden çokça almaya başladım ve bunun üzerine "Bulut Madencilik Nedir" adlı yazıyı ele almıştım. Yazıda belirttiğim gibi en güvenilir cloud mining...

Kredi Kartıyla Ethereum ve Bitcoin Almanın En Kolay Yolu

Kredi kartıyla nasıl Bitcoin satın alırım? Nasıl Ethereum alırım? Kredi kartıyla Ethereum satın alınabilir mi? Bitcoin en hızlı nasıl alınır? Gibi benzer soruları artık...

IEO Gerçekten Kârlı mı?

Binance ile başlayan IEO furyası devam ediyor. Peki hepsi karlı mı? Detaylar haberimizde... (IEO Nedir yazımızı okumak için buraya tıklayın.)

DeFi

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...