bitcoin
Bitcoin (BTC) $34,694.00
ethereum
Ethereum (ETH) $1,976.16
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $304.27
Ana Sayfaİnceleme YazılarıCoin İncelemeKusama (KSM) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Kusama (KSM) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Kusama (KSM), Polkadot’un erken, denetlenmemiş ve rafine edilmemiş bir sürümüdür.

Kusama, ekiplerin ve geliştiricilerin bir parachain oluşturup kullanmalarına veya Polkadot’un yönetişim, staking, adaylık ve doğrulama işlevlerini gerçek bir ortamda denemelerine olanak tanıyan bir alan olarak hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Kusama, Polkadot’un kurucusu ve Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood tarafından 2019 yılında kurulmuştur.

Kusama (KSM)

Kusama’ya Polkadot’un en önemli unsurlarından birisi gözüyle bakılmaktadır. Kusama, Polkadot’ta uygulanmak istenen her özelliğin ilk önce denendiği yapıdır. Kusama’nın tıpkı Polkadot gibi merkeziyetsiz bir yapısı vardır. Bu nedenle de tüm gelişmeler topluluğun istediği biçimde şekillenmektedir.

Kusama, Polkadot’un 6 saniyelik blok sürelerine sahip olacağı blok zamanları dışında, Polkadot’tan 4 kat daha hızlıdır. Ağ, ekipler için deneysel bir geliştirme ortamı olarak da Tanımlanabilir. Kusama, Web3 Vakfı tarafından kurulmuş bir projedir.

KSM, Kusama platformunun yönetişim token’ıdır. Kusama platformu ise Substrate ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanı kullanılarak oluşturulmuş ve ölçeklenebilir özel bir blockchain ağıdır. KSM’yi edinmek oldukça basittir. Eğer Polkadot’un ICO’sunda DOTs belirteci edindiyseniz, Kusama ağında eşdeğer miktarda KSM talep etme hakkına sahip olursunuz. Bunun nedeni ise, bu şekilde Kusama ağının mevcut DOT sahipleri ve toplulukla uyumlu olmasıdır.

KSM Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 241.54$ seviyelerinde işlem gören KSM tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

KSM Nasıl Alınır?

  1. KSM satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna KSM yazın ve KSM /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “KSM AL” alanına, almak istediğiniz KSM miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından KSM Nasıl Alınır?

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.68%
$34,694.00
$1,970.62
Ethereum (ETH)
2.7%
$1,976.16
$53.36