Ana Sayfa Kripto Para Haberleri LedgerX, İlk Uzun Vadeli Bitcoin İşlem Opsiyonunu Başlattı

LedgerX, İlk Uzun Vadeli Bitcoin İşlem Opsiyonunu Başlattı

LedgerX, ilk uzun vadeli Bitcoin vadeli işlem opsiyonunu başlattı. Uzun Vadeli Hisse Tahmin Güvenliği (LEAPS) adı verilen ticaret, bu sabah platform ile eşleştirildi ve 28 Aralık 2018 tarihinde sona erecek. Anlaşma şartlarına göre, alıcı o tarihte 10,000 dolarlık bir fiyatla ya da bugünün fiyatı üzerinden neredeyse yüzde 30’luk bir fiyatla bitcoin vadeli opsiyonunu alma hakkına sahip.

Bununla birlikte alıcı, fiyat 10.000 doları aşarsa (grev fiyatı olarak adlandırılır) sadece para kazandığı için, yatırım, kararlaştırılan tarihte fiyatın o seviyeye geleceğine olan güven seviyesinin bir yansıması olarak görülebilir. Bu tür uzun vadeli işlem seçenekleri, endüstride uzun süredir olgunluk işareti olarak görülüyor ve bu gelişme kısmen alana girmek için daha fazla kurumsal paranın yolunu açmasına yardımcı olabilir.

CoinDesk’in yapmış olduğu özel bir röportajda LedgerX CEO’su Paul Chou, bu kilometre taşını kripto para piyasasının gerçekten olgun kabul edilmeden önce çok daha fazlasının ilk adımı olarak görmeye çalıştı.

Chou şöyle dedi:

“Satırın altından çok daha fazla esnaf bekliyor olacağım, bu ilk video, ancak en azından, kurumsal tüccarlardan, bitkinin dinamikleri şu andan itibaren 2018’e kadar nasıl olacağına dair ilk tahmin ediyor.”

Ticaret opsiyonu Cuma akşamı LedgerX tarafından listelendi ve Chou sürpriz olarak iki kurumsal yatırımcının anlaşmalarını bir gün sonra kabul etti. Şartlar uyarınca, alıcı, ticaret için 2.250,25 USD bedel ödemeyi kabul etti; bu fiyat, fiyatı önümüzdeki yılın sonuna kadar 10.000 ABD doları altında tutarsa, bu parayı toptancılar tarafından toplanıyor ve alıcı, eğer önümüzdeki yılın sonuna kadar bit fiyatını satın alıyor daha yüksek.

Bununla birlikte, bir vadeli işlem takasının aksine alıcı, varlığı satın almakla yükümlü değildir. Chou, “Fiyat sıfıra düşerse, bunun için 10.000 ABD doları ödemek zorunda değilsiniz,” dedi.
“Fakat eğer bundan bir yıl sonra 20,000 dolar ise, o zaman seçeneklerinizi uygulayabilirsiniz.”

LedgerX’in kendi hesaplamalarına (Nobel ödüllü Black-Sholes finansal piyasalar modelini kullanarak yapılan hesaplamalara dayanılarak) göre, başlangıç, bitcoin’in tahsis edilen sürede o seviyenin %25’inin olduğuna inanmaktadır.

Yumuşak başlatma

Bu, New York merkezli LedgerX ile eşleşen ilk LEAPS finansal enstrümanı iken, bir ay önce soft lansmanından bu yana giderek daha fazla ticaret hacmi yürütüyor.

CoinDesk tarafından rapor edilen LedgerX, 20 Ekim’de sona eren ticaretinin ilk haftasında bitcoin türevleri 1 milyon dolar ticaret gerçekleştirdi. O zamandan beri, CFTC tarafından bir türev araç takası (DCO) lisansı verilmesi için ilk kriptopara firması, günlük 1 milyon dolar, günlük 1, 6 milyon dolar ve 15 Kasım’da günlük rekorunu 2.6 milyon dolar olarak yayınladı.

LedgerX, LEAPS seçeneğini Cuma akşam üstü saat 15: 30’da listelediğinden, Chou, gece yarısından önce 500.000 dolarlık ek işlem gördüğünü açıkladı. “Bu da bir tatil hafta içindir” dedi. “Bu yüzden şok oldular.” Şirketin bugüne kadar yaklaşık 16 milyon dolarlık bir bitcoin işlemi gerçekleştirdiğini tahmin ediyor.

Chicago Mercantile Exchange (CME Group) ve Chicago Board Options Exchange (CBOE) gibi eski kurumlar yakın geçmişte kendi benzer planlarını açıklamışlardı. Chou, ilk aracı avantajını korumayı umut etse de, tam operasyona başlamanın bir tarihinin olmadığını söyledi. Aksine, ekibi, platformun bu kilometre taşından önce günde gönderilen 1 milyon iletinin çok üzerinde ölçeklenmesini sağlamak istiyor. Bunun “bir aydan fazla sürdüğü takdirde şaşkınlık içinde olacağını ama daha da erken olabileceğini” söyledi.

yabancı kaynak: coindesk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...