bitcoin
Bitcoin (BTC) $38,994.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,343.83
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $311.26

Libra Coin’in Geleceği

Sonunda, sosyal ağ Facebook devinin uzun zamandır beklenen coin yatırımı ortaya çıktı. Şirket bunu henüz Haziran ayında yeni açıklamasını yaptı. Bu kripto para projesi hakkında bazı detaylar libra.org ve Libra Coin için tasarlanmış bir cüzdan olan calibra.com’da bulunabilir.

Libra Adı Nereden Geliyor?

Projenin adı, Londra’da uygulanan bankalar arası faiz oranlarındaki düşüşün LIBOR’a ait olduğuna inanılan Libra’nın kod adından gelmektedir. İsviçre’de Libra Networks adında finansal hizmetler için bir şirket kuran Facebook, bankaların son kullanıcılara ulaşmak için Libra olarak kullandıkları LIBOR terimini geliştirmiş olabilir.

Facebook bir kripto para birimi değişimi üzerinde çalışıyor veya ödeme işlemi, istikrarlı bir fiyat politikasını hedefleyen fiyat dalgalanmalarına tabi olmaması için bu yöntemi kullanıyor da diyebiliriz. Bunu yapmak için, şirket 1 milyar dolar tutarında teminat olarak hareket edecek finansal kurumlara dönmektedir. ABD uluslararası para birimi cinsinden ve düşük riskli hükümet tahvilleri için sepet oluşturmaktadır.

libra coin

Geleceği Parlak Mı?

Ayrıntılara bakıldığında, sosyal medya devinin para birimi olan Libra için Calibra adlı bir cüzdan geliştirilmiştir. Cüzdan uygulamasının Yakında App Store’da ve Google Play Store’da kullanılabileceği bildirilmektedir. Kullanıcılar, WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar yoluyla kısa mesaj veya fotoğraf göndererek dünyaya Libra paralarını birkaç saniye içinde gönderip alabilecekler. Fatura gibi ödemeler de kolayca yapılabilir hale gelecek ve işlemler tamamen gizli ve güvenli tutulacaktır.

Libra parasının en büyük avantajı çok düşük bir komisyonla para transfer etmenize izin vermesidir. Gelecekte, şirketler çevrimiçi veya fiziksel olarak ödeme almak için ölçekleri kullanabileceklerdir. Cüzdan Calibra uygulaması ölçekleri saklamak ve yerel kağıt para birimlerine dönüştürmek için kullanılacaktır. Uygulamayı kullanmak için, devlet tarafından verilen kimlik kartını onaylatmak gerekir.

Libra Bitcoin İle İlişkili Mi?

Ölçek işlemleri, Bitcoin ve diğer para birimlerini Blockchain’e kaydedilecektir. Yani evet, Bitcoin’in kullandığı teknolojiyle Libra arasında bazı benzerlikler var diyebiliriz. Ancak, bazı farklılıklar da vardır. Örneğin, Libra fiyatı Bitcoin fiyatından daha az değişkenlik gösterecektir. Çünkü Libra sabit bir değere sahip olarak çıkarılmıştır. Ek olarak, tüm geliştiriciler çeşitli iyileştirmeler yapmak için Bitcoin Blockchain’e erişebilir haldedir. Ancak, Libra’da iyileştirmeler yapabilmek için geliştiricilerin Facebook’tan veya ortaklarından izin almaları gerekir.

Facebook Ne Harcadığınızı Bilebilir Mi?

Facebook ayrı bir şirket altında bir Calibra cüzdanı kurar ve kullanıcı izin vermezse Facebook ve Instagram ile veri paylaşmamasını sağlar. Bu nedenle, teorik olarak, Calibra verileri sosyal medya kanalları ile birleştirilmeyecektir. Bununla birlikte, kullanıcı sosyal medya platformlarını bir cüzdanla birleştirmek isterse, veriler entegre edilebilir.

Libra Değeri Nedir?

Facebook ve ortakları Libra’yi geleneksel para birimlerinde destekliyor ve kripto paranın her zaman nakit olarak geri çekilmesini sağlıyor. Libra günlük değeri, ABD doları, sterlin, euro ve İsviçre frangı dahil olmak üzere borsanın değerine bağlıdır.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.16%
$38,994.00
$842.27
Ethereum (ETH)
0.8%
$2,343.83
$18.75