Linear Finance (LINA) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda Binance borsası tarafından listelenen ve Twitter’da TT olan Linear Finance Coin’in (LINA) ne olduğunu, nereden ve nasıl alınabileceğini sizlere aktarmaya çalışacağız, iyi okumalar.

Linear Finance, kapsayıcılığı artırmak ve yatırım varlıklarına dijital ve geleneksel olarak erişimi duyurmayı amaçlayan bir DeFi platformudur.

Sınırsız likidite ile anında sentetik varlıklar oluşturabilen bir varlık protokolü olan Linear Finance’ın yerel token’ı LINA, Ethereum ağında oluşturulmuş bir ERC-20 tokenı’dır. LINA’nın temel amacı, protokolün çapraz zincir yetenekleri sayesinde daha iyi ölçeklenebilirlik ve daha yüksek hız ile üstün bir kullanıcı deneyimi sunmaktır.

Platform ayrıca, blok zinciri teknolojisinin sağladığı özelliklerden yararlanmaya devam ederken, geleneksel varlıklara maruz kalmak istemeyen kullanıcılar için basit bir çözüm sunmayı da amaçlar.

Bununla birlikte LINA’nın ödeme, stake etme, yönetişim ve likidite madenciliği gibi birkaç amacı bulunmaktadır. LINA’yı oluşturmak isteyen kullanıcıların dijital varlıklarının %100’ünü teminatlandırma anlamına gelen rehin vermeleri gerekmektedir. Bunun amacı ise sentetik varlıkların temel bir varlık tarafından desteklenmesini sağlamaktır. Bu, olası değişken sentetik varlıklardan istikrar yaratacaktır.

Protokol, Ethereum ağının üzerine inşa edilmiş olsa da, kullanıcıların diğer desteklenen zincirlere erişmesine ve varlıkları bunlara aktarmasına da olanak tanır. Protokol, dijital varlıklara ek olarak, müşterilerin birçok merkezi olmayan borsa protokolünde ortaya çıkan sistemik önden çalışan sorunu çözmek için hareket eden dinamik fiyat akışları aracılığıyla forex ve emtialar gibi geleneksel varlıklara da erişmelerini sağlar.

LINA Nereden Alınır?

Peki, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0.19$ seviyelerinde işlem gören LINA tam olarak nasıl alınır?

Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

LINA Nasıl Alınır?

  1. LINA satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna LINA yazın ve LINA /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “LINA AL” alanına, almak istediğiniz LINA miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
C. Sancakhttp://coinadam.com
2015 yılında ilk olarak Bitcoin ile tanıştığım kripto para ekosistemi üzerine yazılar yazıyorum. Yazılarımda ve sosyal hesaplarımda yatırım tavsiyesi sayılabilecek bilgiler vermiyorum. Paranın değil, teknolojinin hayranıyım.

Son Baslıklar

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) 431,773.59
ethereum
Ethereum (ETH) 33,761.64
tether
Tether (USDT) 17.94