Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Linear Finance, Token Borsasını Başlatmak için 1.8 Milyon Dolar Topladı

Linear Finance, Token Borsasını Başlatmak için 1.8 Milyon Dolar Topladı

Hong Kong merkezli bir DeFi protokolü olan Linear Finance, dijital varlık borsası kurmak ve başlatmak için 1.8 Milyon Dolar fon topladı.

Finansman turu, NGC Ventures, Alameda Research, Hashed ve CMS Holdings tarafından yönetildi. Daha sonra Soul Capital, Moonrock Capital ve PANONY de tura katıldı.

Linear Finance, Ekim ayında testnet ve Kasım ayında ana ağı başlatmak için sentetik varlık protokolünü daha da geliştirecek.

Sentetik varlıklar, fiziksel varlıkların “tokenize” edilmiş biçimleridir ve sentetik varlık belirteçleri (token), kaldıraç sistemiyle alınıp satılabilen türevlerdir.

Synthetix ve UMA, günümüzde DeFi pazarındaki popüler sentetik varlık protokollerinden ikisidir. Bu protokollerin ikisi de Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir ve diğer blok zincirleriyle uyumlu değildir.

Kurucu ortak Kevin Tai, verdiği bir röportajda, Ethereum üzerine inşa edilen Linear Finance’in zincirler arası uyumluluğa sahip olacağını söyledi ve ekledi:

“Birlikte çalışabiliriz. Başlamak için Binance Smart Chain ve yakın gelecekte diğer iki blockchain ile entegre olacağız.”

Ortaklıklar henüz resmi olmadığı için diğer iki blok zincirinin isimlerini açıklamayan Tai, birlikte çalışabilirlik fonksiyonu ile Linear Finance’in Binance müşterilerine erişebileceğini söyledi.

Bir diğer kurucu ortak Drey Ng, ayrı bir röportajda Linear Finance’ın daha ucuz ve daha hızlı olacağını söyledi. Düşük gaz ücretleri ve hızlı oracle fiyat beslemelerine atıfta bulunan Ng, Binance Smart Chain ile oracle güncelleme sıklığının mevcut 3 ile 10 dakikalık aralıktan 10 saniyeye düşeceğini söyledi.

Binance Akıllı Zincir sadece geçen hafta piyasaya sürüldü ve henüz önemli sayıda merkezi olmayan uygulamayı devreye almadı. Doğrusal Finans’ın neden bu blok zincirini seçtiği sorulduğunda ise Ng, “Binance Akıllı Zincir’in büyük olasılıkla Ethereum katili olduğunu” söyledi.

Binance’in, Lineer Finans’a yatırım yapıp yapmadığı belli değil, Tai’ye bu soru sorulduğunda yorum yapmayı reddetti. BNB‘nin Linear Finance protokolündeki rolüne gelince Ng, Linear’ın yerel belirteci LINA’sına ek olarak teminatlardan biri olabileceğini söyledi.

Bugünün stratejik finansman turunun bir parçası olarak, NGC Ventures’ten Tony Gu ve Hashed’den Ryan Kim, Linear Finance’ın danışma kuruluna katıldı.

Gu; “Sentetik varlık oluşturma, DeFi ekosisteminin önemli bir parçası ve Linear’ın bu alanda bir lider olarak ortaya çıkacağına inanıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi protokolü Yearn.Finance, Pickle Finance protokolü ile yaptığı ortaklıktan iki gün sonra, başka bir DeFi protokolü Cream ile yeni bir ortaklık daha duyurdu. 26...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı kullanan her...

DeFi Token Fiyatları Ekim Ayı Boyunca Düşüş Yaşadı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) piyasası, Ekim ayı boyunca zarar gördü. Bitcoin'in güçlü yükseliş trendine rağmen DeFi tokenlerı, sürekli olarak düştü ve hiçbir canlanma veya iyileşme...