Ana Sayfa Kripto Para Haberleri İngiltere Bankaları Kredi Kartı İle Kripto Para Alımını Durduruyor

İngiltere Bankaları Kredi Kartı İle Kripto Para Alımını Durduruyor

Büyük İngiliz perakende bankacılık devi Lloyds, kredi kartı kullanıcılarının bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almalarını engelliyor. Bankamatik kartları kullanan müşteriler elbette etkilenmeyecektir.

İlk önce Telegraph’tan bildirilen Llyods Banking Group, bugünden başlayarak 9 milyon kredi kartı müşterisini kripto para birimi fiyatlarının düştüğü bir dönemde, gelecekteki ödenmeyen borçların korkusuyla bit pass ve diğer kripto para almalarını yasaklayacak. Llyods’u İngiltere’de kripto para alımlarının kredi kartını durdurmak için durduran ilk banka haline getiren yasak; Halifax, Bank of Scotland ve MBNA gibi ona bağlı bankalarına da uzanıyor.

 

İngiltere’nin “büyük dört” bankalarından biri olan Llyods’un sözcüsü şunları söyledi:

“Lloyds Bank, Bank of Scotland, Halifax ve MBNA’nın bankalarımız; kripto para birimleri satın alımını içeren, kredi kartı işlemlerini kabul etmiyoruz.”

Rapora göre, banka, müşterilerin alımlarından korumak için kripto para satıcılarının satıcılarını işaretleyerek bir ‘kara liste’ oluşturacak. Lloyds sözcüsüne göre, “müşterileri” hesaplanamaz zararlarından korumak yolunda ilerliyordu. Raporda ayrıca yasağın, banka hesaplarıyla kripto para alımları yapmaya devam edebilecek bankaların banka müşterilerine ulaşamayacağını da içeriyor.

Lloyds Bankasının Banka Kartını kullanıcıları bu yasaktan etkilenmeyecek.

BBC, Lloyds’un yeni politikasının 9 milyon kredi kartı müşterisine bir bildirim gönderilmeyeceğini bildiriyor. Bunun yerine, müşteriler kredi kartlarıyla şifreleme işlemi yaparken blok hakkında bilgilendirilecek. Ayrıca Lloyds sözcüsü BBC’ye, bankanın ürün ve prosedürlerini sürekli olarak gözden geçirdiğini ve bunun sonucunda kredi kartlarını kullanarak bir kripto alım yasağının uygulanmasına yönelik politikadaki değişikliğine karar verildiğini söyledi.

İngiltere bankacılık grubunun yeni politikası, Wall Street bankacılık devleri JPMorgan Chase ve Bank of America’nın, müşterileri kredi kartlarını kullanarak hafta sonu bitcoin satın almalarını da yasakladığı aynı günler içinde gerçekleşti.

Bu arada, bitcoin fiyatı şu an 8000$’ın altında, 80 günlük düşük bir seviyede ve Aralık ayında 20.000$’ın üzerinde olan en yüksek seviyesine oranla %65’in altına düştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...