Ana Sayfa Kripto Para Haberleri LocalBitcoins Alternatifi LocalMonero Açıldı

LocalBitcoins Alternatifi LocalMonero Açıldı

Hong Kong merkezli Monero meraklılarından oluşan bir ekip LocalMonero adıyla, LocalBitcoins.com’un alternatif bir sürümünü başlattı.

LocalXMR.co olarak adlandırılan web sitesi, ikamet ettikleri ülke bazında şifreleme işleminin alıcılarını ve satıcılarını birbirine bağlıyor. Kullanıcılar ikametgaha göre yüz yüze olarak monero alışverişi yapabiliyor veya işlemlerini online olarak halledebiliyorlar.

2013’te oluşturulan Monero, “kullanıcı imzası” olarak adlandırılan kriptografik bir prosedürü kullanarak kullanıcı işlem verilerini gizleyen gizlilik merkezli şifreleme sistemi. Kurucularına göre, para biriminin kendisi gibi, LocalXMR.co da gizlilik için kararlı. Web sitesinin reddit yayınında yazan kullanıcı “optocomp” şunları söyledi:

“IP günlükleri tutmamaktayız ve kullanıcıların e-postalarını almak istemiyoruz. Anlaşmazlık arabuluculuğunun amaçları için ticaret sohbet günlüklerini 180 gün tutuyoruz. Günlükler şifrelenmiş ve sohbette yüklenen tüm ekler yetkisiz kullanımı önlemek için damgalanmış ve şifrelenmektedir. “

 

Yine de, gizlilik arayışı biraz karmaşıktır, web sitesinin öncülüğü yerel verilere dayalı olarak tüccarları birbirine bağlamaktır. LocalMonero bu amaçla Google API’larını varsayılan olarak kullanıyor. Ayrıca, kullanıcıların, yerel ticareti ararken kendi boylamlarını ve enlemlerini girerek bu özelliği manuel olarak geçersiz kılmalarına olanak sağlıyor.

Monero geçen hafta 24 saat içerisinde %80 değer kazandığında yeniden manşetleri yakaladı, çünkü XMR fiyatı 35 dolardan 95 dolara fırladı. Fiyat artışının en önemli sebeplerinden birisi ise, Güney Kore merkezli Bithumb’ın, yakında monero’yu exchange platformuna ekleyeceği yönündeki duyurusuydu.

Monero 27 Ağustos tarihinde Bithumb’a resmen eklendi ve günde içerisinde 153.31 $ tarihi zirvesine ulaştı. CoinMarketCap’e göre, basın toplantısında monero 128 dolar civarındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...