bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,922.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,948.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.56
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiLou Kerner; YFI, DeFi'nin ve Finansın Geleceğidir

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu.

YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine kadar yükseldi ve piyasa değeri bakımından 1 Milyar Dolar’a ulaşan en hızlı kripto para birimlerinden biri haline geldi.

YFI, son haftalarda Bitcoin, Ethereum ve diğer DeFi tokenları ile birlikte güçlü bir düşüş yaşadı.

Buna rağmen, CryptoOracle‘ın ortağı Lou Kerner, Yearn.finance‘ın DeFi ve finansın geleceği olduğunu düşünüyor.

20 Eylül’de konuyla ilgili kapsamlı bir blog yazısı yayınlayan ve YFI’nin kripto alanında şimdiye kadar gördüğü “en ilginç ve kapsamlı proje” olduğunu belirten Lou Kerner;

“Yearn çok etkileyici çünkü DeFi’nin muazzam fırsatını ve dikkat çekici karmaşıklığını alıyor, kullanımı kolay hale getiriyor, aynı zamanda önde gelen DeFi protokolleriyle derinlemesine entegre oluyor ve güçlü bir hendek olarak topluluğu güçlendiriyor.” dedi.

Lou Kerner‘in Yearn.finance konusunda bu kadar iyimser olması, projenin kurucusu Andre Cronje tarafından duyurulan yeni bir ürün olan StableCredit‘den kaynaklanıyor.

Kerner, StableCredit’in düzgün bir şekilde yürütülmesi durumunda “oyunun kurallarını değiştirecek ve likidite için bir kara delik olacağını” düşünüyor.

YFI Nereye Ulaşabilir?

Yearn.finance’ın temelleri her zamankinden daha güçlü olduğundan, YFI’nın zaman içinde hangi fiyata ulaşacağı merak konusu haline geliyor. YFI zaten inanılmaz bir yükseliş yaşadı fakat bu yükselişin son olmadığını düşünen kişiler de var.

Andrew Kang başkanlığındaki bir kripto varlık fonu olan Mechanism Capital, geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir blog yazısında bu soruyu ele aldı. Firma, YFI için iyimser bir indirimli nakit akışı modeli uygulayarak YFI fiyatının 300.000$’ın üzerine çıkacağını öne sürdü.

“Yükselen DCF vakamız, yToken gelirine bir performans ücreti uygulanıp uygulanmadığına bağlı olarak 241.000$ ve 315.000$ fiyat sağlıyor. 2024’ün sonunda 150 Milyar Dolar’ı aşacak bir TVL kesinlikle agresiftir ve bu, ETH’nin mevcut piyasa değerinin neredeyse 3 katıdır! Ancak daha önce tanık olduğumuz stablecoinlerin ve kasaların büyümesi, planlanan potansiyel stratejilerin yalnızca bir kısmını uyguladığımız gerçeği göz önüne alındığında, bu senaryonun söz konusu olmadığına inanmıyoruz. Ayrıca, tokenize edilmiş gerçek dünya varlıklarının DeFi’ye girmeye başladığını da unutmak istemiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.64%
$42,922.00
$274.70
Ethereum (ETH)
1.1%
$2,948.18
$32.43