bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,951.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,882.33
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriLüks Marka Gucci, NFT Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Lüks Marka Gucci, NFT Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Vogue Business’ta yayınlanan bir yazıya göre Gucci ve diğer moda markaları NFT’lere doğru genişlemeyi düşünüyor.

Bir Gucci temsilcisi, kendi markaları gibi bir markanın NFT alanına girmesinin sadece zaman meselesi olduğunu söyledi. Ayrıca yazıda diğer lüks moda evlerinin de kendi NFT’lerini başlatmaya hazırlandığını öne sürüyor.

Bununla birlikte Neuno‘nun CEO’su Natalie Johnson da Vogue Business’a şirketin beş lüks moda markasıyla çalıştığını söyledi.

“Her şeye takılan evrensel 3D gardırop olmak istiyoruz. Örneğin, birinin sitemizden ikonik J Lo Versace elbisesini satın aldığını hayal edin.”

Değiştirilemez token’lar olarak bilinen NFT’ler, blok zincirinde tokenize edilen dijital varlıklardır. Çoğunlukla Ethereum’da bulunurlar, dijital sanat, müzik, tweet’ler veya başka bir varlık türünün nadirliğini ve sahipliğini doğrulamak için kullanılabilirler.

Decentraland ve Aavegotchi gibi oyunlarda, NFT’ler moda dünyasının benimseyebileceği nadir giyim eşyalarını temsil ediyor. Popüler markaların dijital dış görünümlerini oluşturmak ve özgünlük sertifikaları sağlamak için de kullanılabilirler. Örneğin, biri 5.000 dolarlık bir Gucci el çantası satın aldığında, ürünün gerçek bir Gucci parçası olduğunu doğrulayan bir token da alabilir.

Moda endüstrisinin bu alana duyduğu ilgiye rağmen, bazı göstergeler NFT pazarının aşırı genişlediğini gösteriyor. En eski ve şimdi en çok aranan NFT’ler arasında yer alan CryptoPunks, son zamanlarda bir çökme gördü. Bir punk için taban fiyatı kabaca %40 düşerek yaklaşık 30.937 dolar ile yaklaşık 15 ETH oldu.

Bu arada, dünyanın en büyük pop sanatçılarından biri olan The Weeknd, hafta sonundaki ilk NFT düşüşünden nispeten mütevazı bir 2,29 milyon dolar topladı. Yayınlanmamış bir şarkının yer aldığı en değerli parça 490.000 dolara satıldı ve kapanış saatlerinde birkaç teklif aldı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.36%
$41,951.00
$990.04
Ethereum (ETH)
3.46%
$2,882.33
$99.73