bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,421.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,160.12
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $486.66
Ana SayfaKripto Para HaberleriLüks Otel Zinciri Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak

Lüks Otel Zinciri Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak

ABD merkezli lüks otel zincirinin ödeme seçeneği olarak kripto paraları kabul etmesi, otelcilik ve turizm endüstrisindeki Bitcoin benimsenmesini genişletebilir.

Amerika merkezli lüks otel markası olan Kessler Collection, BTC ve bazı kripto para birimlerini ödeme seçeneği olarak kabul etmeye başladı.

Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre otel zinciri, kripto paraları kabul etmeye başlamak için BitPay ile ortaklık kurdu.

BTC haricinde kabul edilen diğer kriptolar arasında Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), USD Coin (USDC), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve Gemini doları (GUSD) bulunuyor.

Şirketin finans müdürü Fravy Collazo için kripto ödemelerini benimsemek, uluslararası konukların üzerindeki forex yükünü azaltmaya yardımcı olacak. Ayrıca konu hakkında yorum yapan firmanın CEO’su Richard Kessler şunları söyledi:

“Bu, şu anda konaklama endüstrisindeki en yenilikçi konseptlerden biri. Kripto para biriminin yalnızca kabul göreceğine inanıyorum ve BitPay ile ortaklık, ödeme sürecinde daha fazla seçenek sunmamızı sağlıyor.”

Aslında bakıldığında, havayollarından seyahat acentelerine kadar, turizm ve hastane endüstrilerinin çeşitli yönleri artık kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.

Koronavirüsün başlangıcı ve küresel seyahat üzerindeki etkisi, endüstrinin gelişmekte olan dijitalleşmesi ve temassız protokollerin öncelik olarak kabul edilmesi kripto para ödeme kanallarına geçişi hızlandırmış olabilir.

Kripto seyahat acentesi Travala, Şubat 2020 raporunda, şirketin rezervasyonlarının %68’inin kripto para birimleriyle yapıldığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$61,421.00
$251.83
Ethereum (ETH)
3.92%
$4,160.12
$163.08