bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,631.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,283.11
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $590.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMadenciler Bitcoin Tutarken Uzun Vadeli Yatırımcılar Satıyor

Madenciler Bitcoin Tutarken Uzun Vadeli Yatırımcılar Satıyor

Son veriler, şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin madencilerinin BTC’lerini tutarken, uzun vadeli yatırımcıların sattığını gösteriyor.

Kripto para ve blok zinciri analitik firması Glassnode’un yakın tarihli bir raporu, Bitcoin’i kimin elinde tutmak istediğini ve kimin satmayı tercih ettiğini gösteriyor. Son verilere göre, Bitcoin madencilerinin Bitcoin’i saklama olasılığı daha yüksek gibi görünüyor, ancak uzun vadeli yatırımcılar kar elde etmek için satış yapıyor.

btc mining ile ilgili görsel sonucu

Ocak ayında madencilerden satışlar görülmüş olsa da, trader faaliyetlerinde davranış önemli ölçüde değişti. Madenciler genellikle operasyon maliyetini karşılamak için satarlar, ancak artık Bitcoin’i gelecekte kar almak için depoluyorlar gibi görünüyor.

Tesla Yatırımından Sonra Bitcoin Yükselişi

Davranıştaki değişikliğin zamanlaması, Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1.5 Milyar Dolar’lık yatırımla aynı zamana denk geliyor. Piyasadaki yükseliş beklentileri nedeniyle depolamaya doğru yeni bir değişim olabilir. Glassnode’a göre:

“Ralli sırasında madenci dağıtımının arttığı bir dönemden ve ardından Ocak ayı boyunca konsolidasyondan sonra, madenciler bu hafta satış baskısını hafifletti. Bu, madencilerin maliyetleri karşılamak için yeterli satışları tamamladıklarını ya da Tesla’nın güven oylamasını hazinelerini güçlü bir şekilde tutmak için adil bir neden olarak gördüklerini gösteriyor.”

Tesla Bitcoin’e yatırım yaptığında, Bitcoin 24 saat içinde %18,5’lik muazzam bir artış gördü ve halihazırda yükselen fiyatının üzerine 7.160$’dan fazla ekledi. Şu anda Bitcoin, piyasa üzerinde %61,25’lik bir hakimiyetle 49.000$ seviyelerinde işlem görüyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.69%
$56,631.00
$390.75
Ethereum (ETH)
3.38%
$4,283.11
$144.77