Çin Madencilik Devi Bitmain AsicBoost Güncellemesini Gerçekleştiriyor

22 Ekim Pazartesi günü Çinli kripto madencilik devi Bitmain, tüm Antminer modellerine “Overt AsicBoost” adı verilen bir ürün yazılımı güncellemesi...

0

22 Ekim Pazartesi günü Çinli kripto madencilik devi Bitmain, tüm Antminer modellerine “Overt AsicBoost” adı verilen bir ürün yazılımı güncellemesi gerçekleştireceğini bildirdi.

Bitcoin madenciliğinde BTC.com ve Antpool‘un madencilik havuzları aracılığıyla bir tekele sahip olan Bitmain, piyasaya sürülecek olan en yeni Antminer S9 ile önümüzdeki hafta daha eski sürümlerine kadar devam edeceğini söyledi.

Aşırı AsicBoost, Antminer cihazları için “etkinliğin” madenciliğini artırmanın bir yöntemini ifade ediyor;

“Bitcoin protokolü üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmayacak. Başlangıçta, AsicBoost’un kullanımını çevreleyen yasal belirsizlik nedeniyle, bizim tarafımızdan üretilen madencilik donanımında bu matematiksel işlevi etkinleştirmeye karar verdik. Bir kuruluş olarak, patent yasalarını ihlal etmek istemedik veya herhangi bir şekilde harekete geçmek istemedik.”

Bitmain, 2017’de AsicBoost üzerinden bir takım eleştirilere maruz kalmış ve Bitcoin Core geliştiricileri, protokolün sömürücü verimlilik kazanımlarının, Bitcoin ağını istikrarsızlaştırdığı yönündeki endişelerini dile getirmişti.

En son sürüm de hiç tartışmasız değildi. Bitmain’in blog yazısı, rakip madencilik havuzu olan Slush Pool sadece birkaç gün sonra, gereksinimlerin uyumlu olmadığını söyledi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.