bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,521.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,169.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $575.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriMark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nu (SEC) Eleştirdi

Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Eleştirdi

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın attığı son tweet’e bakıldığında kendisinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eleştirmenlerinin arasına katıldığı görülüyor.

Milyarder Mark Cuban, attığı tweet’te eski SEC avukatı John Reed Stark‘ı kriptodan kesinlikle anlamadığı konusunda eleştirdi ve kriptonun işletmeleri SEC’ten çok daha fazla olumlu yönde etkilemeye devam edeceğini söyledi.

Bununla birlikte, bugün erken saatlerde Stark, ne Bitcoin’in ne de başka herhangi bir kripto paranın herhangi bir faydası olmadığını söylemişti.

”Oynaklık inanılmaz ve ayrıca Bitcoin veya başka herhangi bir kriptonun hiçbir faydası yok. İnsanların bunlara sahip olmalarının tek nedeni, bir başkası satın alacağı için yükseleceğini ummaktır.”

Mark Cuban aslında bir şüpheciydi ama şimdi görünüyor ki kendisi bir kripto savunucusuna dönüşmüş. Örnek vermek gerekirse Cuban, Aralık ayında muzların potasyum içerdiği için Bitcoin’den çok daha fazla faydası olduğunu söylemişti. Şimdi ise Cuban, kripto için sayısız kullanım alanı olduğunu söylüyor ve örnekliyor;

”Hava sigortası, para transferi, dijital dosyalar için kaynak, dijital içerik için pazar yeri verimliliği, bireysel bankacılık, tahmin piyasaları, kesirli olmayan bankacılık, yapılandırılmış finansal ürünler, varlıkların parçalanması, oyun ödülleri vb.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)

Mark Cuban, elbette ki SEC’i tek eleştiren isim değil. XRP savunucuları, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın ardından aylardır düzenleyiciyi eleştiriyorlar.

XRP topluluğu, SEC savaşmak için büyük çaba sarf ediyor; SEC’in tweet’lerine attıkları kırgın yorumlardan tutun da Washington DC’deki genel merkezinin yanında bir protesto düzenlemeye kadar.

Bununla birlikte, Tesla CEO’su Elon Musk da menkul kıymetler dolandırıcılığı davasında 20 milyon dolarlık bir para cezasının ardından 2018 yılında verdiği bir röportajda ​​SEC’ye saygı duymadığını söylemişti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.87%
$49,521.00
$3,897.30
Ethereum (ETH)
1.32%
$4,169.52
$55.04