bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,869.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,993.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.80
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiMark Cuban, Eski Bir Kripto Yatırımcısı Olduğunu Söyledi ve DeFi Konusunda Uyarıda...

Mark Cuban, Eski Bir Kripto Yatırımcısı Olduğunu Söyledi ve DeFi Konusunda Uyarıda Bulundu

Milyarder girişimci Mark Cuban, kripto varlıklarına yönelik keskin eleştirilerine rağmen uzun süredir kripto para yatırımcısı olduğunu söyledi.

Mark Cuban, Tyler Wiklevoss‘un attığı bir tweet’in altına yaptığı yorumda kripto paralar konusunda bazılarının düşündüğünden çok daha fazla bilgi sahibi olduğunu söyledi.

“İnsanların kripto paraları yıllarca test etmeye ve kullanmaya çalıştığımı fark ettiğini sanmıyorum. Coinbase’in ilk günlerinden beri hala kripto param var. Ben hiçbir şey satmadım.”

Ayrıca Cuban, büyüyen merkeziyetsiz finans (DeFi) hareketini de yakından takip ettiğini söyledi.

Bir yıldan kısa bir süre içinde, DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer geçen yılın Şubat ayındaki 900 Milyon Dolar’dan muazzam şekilde yükseldi ve 20,6 Milyar Dolar seviyelerine çıktı. Bununla birlikte, bu yükselişin ortasında Mark Cuban, DeFi sektörünün geleneksel türev piyasalar ile aynı çöküş riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda da uyarıda bulundu.

Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss‘a yanıt veren Cuban, dijital varlıkların değerinin herhangi bir gerçek ve içsel değerden çok tüccar duyarlılığına ve varlığı çevreleyen anlatılara dayandığını savunuyor.

“Demek istediğimi söylüyorsun. Arz ve talep BTC’ye değer veren tek şeydir. Bilançolar ve küçük düşürme konusunda biz aynı fikirde değiliz. Bağımsız BS’lerin zorluklarından biri fikri mülkiyete, maddi olmayan varlıklara ve maliyete dayalı varlıkları değerlemektir.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.18%
$58,869.00
$1,872.03
Ethereum (ETH)
4.14%
$3,993.18
$165.32