bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,106.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,968.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $357.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMark Mobius, Bu Faktörün Bitcoin Fiyat Hareketini Belirleyeceği Konusunda Uyardı

Mark Mobius, Bu Faktörün Bitcoin Fiyat Hareketini Belirleyeceği Konusunda Uyardı

Veteran yatırımcı Mark Mobius, daha fazla düzenlemenin kripto para coşkusunu azaltacağına inanıyor. Bununla birlike. Bitcoin fiyatının da düşüş riski altında olduğunu aktardı.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda konuşan Mobius, kripto sektörüne artan miktarda hükümet ilgisinin sert bir şekilde düşüşe neden olacağını tahmin ediyor.

Mark Mobius, yaptığı röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Korkarım Bitcoin daha da düşecek. Bunu söylemekten nefret ediyorum çünkü o alanda çok arkadaşım var. Ancak bu ortamda kripto para birimleri konusundaki coşkunun nasıl artabileceğini anlamıyorum. Çünkü hükümetlerin bu alanda giderek daha fazla müdahale edeceğini göreceksiniz.”

”Ticaret yapan Bitcoin şirketlerinin de darbe almaya başladığını görebilirsiniz, bu yüzden muhtemelen birçoğu fırsatı yakalamak için pazara akın ediyor.”

Mark Mobius

Tecrübeli yatırımcı, Bitcoin satın alan birçok spekülatör için belirleyici faktör olduğuna inandığı kripto para birimlerine olan inancın da azalma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

“Şu anda, özellikle ABD’de, etrafta dolaşan çok fazla para var. İnsanlar hükümetten postayla çek alıyorlar. Banka hesaplarına ekliyorlar. Paralarıyla ne yapacaklarını bilmiyorlar.”

”Bitcoin hakkında çok fazla spekülasyon var. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile milyarder olanları duyduklarında heyecanlanıyorlar ve içeri giriyorlar. Bu bir inanç meselesi.”

”Yani demek istediğim, inancın muhtemelen yıkılmaya başlayacağı.”

Daha önce de Mobius buna benzer bir açıklama yapmıştı. Kitco News ile yaptığı röportajda konuşan yatırımcı, eğer Federal Rezerv varlık alımlarını hızla azaltmaya karar verirse finansal piyasaların, özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin düşmesini beklediğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.77%
$43,106.00
$1,625.10
Ethereum (ETH)
5.6%
$2,968.47
$166.23