Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Çin'in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius

Çin’in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius

Kripto Market uzmanı Mark Mobius, ICO’lar açısından Çin tarafından alınan ve kripto para birimleri düzenleyen son sert kararın, kripto para birimlerine güven konusunu riskli bulan yatırımcıların yatırımlarını altına kaydıracağına inanıyor.

Cryptomarket’teki son patlama dijital para birimlerinin bazı hükümetlerin burnunu kalktığını ve bu darbenin Mobius için bir uyarı işareti olduğunu gördü.

Hükümetler, teröristler, uyuşturucu satıcıları ve bilgisayar korsanları

Dijital para birimleri için ana akımın genişlemesi, kriptoparaları önemli derecede meşrulaştırdı. Ancak, tadını çıkaran yeni bir coin cinsleri var.

Artık pek çok alanda karşımıza çıkan ICO’lar, uyuşturucu satıcılarının, silah kaçakçılarının, terörist grupların ve kara para aklayanların da kullandığı bir sistem olabilir. Hayali projeler için insanlara sunulan ICO’lar, bilgisayar korsanları ve borsa manüplatörlerinin ağına da takılabilmeniz olası. Bunun yanı sıra merkeziyetsiz olarak işlemesi ve doğru projeye destek verildiğinde pozitif getirileri fazlaca olan bir olay.

Ayrıca Mobius; “Kripto para birimleri kontrolden çıkmaya başlıyor ve bunlar dünya hükümetlerinin ilgisini çekecek.” dedi.

Mali düzen rahatsız edici

Çin Halk Bankası, ICO’lar hakkındaki soruşturmayı, mali düzenini bozan faaliyetleri nedeniyle ülkede yasaklamasıyla sonuçlandırdı.

Mobius için bu, dijital para birimlerine olan güvenin sarsıldığını gösteriyor. Ayrıca bu denli iyi kurulmuş emtiaları terk ettikten sonra yatırımcıların, altına yönelik bir geri dönüş yolu izleyeceğini düşündüğünü belirtiyor.

Amerika’daki SEC’in, son zamanlarda ICO’lar üzerinde özel ihtisas sahibi olmadığı sürece, bunları menkul kıymet olarak sınıflandıran bir karar vermesi sadece Çin’i etkilemiyor.

Güven meselesi

Mobius; “Büyüyen bir pazara yapılan bu büyük darbelerin ona verilen güveni sarstığını düşünüyor. Yeni zeminleri kırmaya devam ederken dijital para birimlerinin önünde uzun bir yol var, ancak yolları tam da net değil.

İnsanlar bir değişim aracına ihtiyaç duyuyor ve buna güvenmeleri gerekiyor, Şu anda güven kesinlikle iyi – Bitcoin ile insanlar alıp satabiliyorlar. Bunun makul bir piyasa olduğunu düşünüyorsunuz – ancak hükümet darbesi geldiğinde kriptopara biriminin düşeceğini görmeye başlayacaksınız.” dedi.

kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...