bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,342.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,058.46
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.10
Ana SayfaKripto Para HaberleriMastercard Kripto Ödemelerini Kolaylaştırabilmek İçin USDC Kullanacak

Mastercard Kripto Ödemelerini Kolaylaştırabilmek İçin USDC Kullanacak

Mastercard, kart veren kuruluşların platformlarında ödemeleri ve işlemlerini kolaylaştırabilmek için USDC’yi kullanmayı test edecek.

İkinci en popüler stablecoin olan USDC’nin arkasındaki blok zinciri şirketi Circle, ABD’nin çok uluslu finansal hizmetler devi Mastercard ile ortaklık kurdu. Her iki taraf da kriptodan itibari paraya dönüşümleri kolaylaştırmayı ve bir uzlaşma seçeneği olarak USDC’yi test etmeyi amaçlıyor.

Circle tarafından bugün duyurulan ortaklık, her iki şirkete de birkaç girişimde yardımcı olacak bir pilot programın başlatılmasıyla sonuçlanacak. İlk olarak Mastercard, kriptodan itibari paraya geçişleri kolaylaştırmak ve ihraççıların ve dijital varlık işletmelerinin sanal para birimlerini harcama yeteneklerini genişletmek için USDC kullanmaya başlayacak.

Circle

Testin bir diğer kısmı, popüler stablecoin’in kart veren kuruluşlar için Mastercard’a yapılan ödemeleri daha kolay ödemesi ve dünyanın internet tabanlı finansal altyapının daha fazla kullanılmasına doğru hızlandırılmasına yardımcı olmasını içerecek.

Mastercard’ın Dijital Varlıklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Raj Dhamodharan konuyla ilgili şunları söyledi:

“Mastercard ve Circle arasındaki ilişki, yeni ödeme fırsatlarını ve dijital para birimlerinde ticareti teşvik ediyor. Kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ediyor ve biz de sürtüşmeyi azaltmak ve insanlar için seçenek yaratmak için birlikte ilerliyoruz.”

Öte yandan Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, ortaklığın dijital para ödeme sistemleri ile büyük, yerleşik ödeme arasında hayati bir köprü kuracağını söyledi. Ayrıca USDC’nin internet üzerinden ödemeler ve ticarette nasıl büyüdüğünü güçlendireceğini belirtti.

ABD finans devi zaten kripto para birimi alanıyla ilgili birden fazla ürüne sahip. Bunlar, daha önce haberini verdiğimiz gibi, bu yılın başlarında Gemini ile başlatılan Bitcoin ödüllü kredi kartlarını içeriyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.3%
$32,342.00
$420.45
Ethereum (ETH)
3.87%
$2,058.46
$79.66