bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,859.77
tether
Tether (USDT) $0.997600
binance-coin
Binance Coin (BNB) $527.98
Ana SayfaAnalizMATIC Fiyat Analizi: Yatırımcılar Bu Noktalara Dikkat Etmeli

MATIC Fiyat Analizi: Yatırımcılar Bu Noktalara Dikkat Etmeli

Ekim ayı ile birlikte yükselişe geçen bir diğer kripto varlık MATIC ay ortasından bu yana yüzde 100 kazanç sağladı ve yatırımcısını mutlu etti.

Polygon beklenmedik yükselişi ile yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Büyük bir fiyat dalgalanmasının katalizörünü sağlayan simetrik bir üçgen kırılmasıyla MATIC, yaklaşık 5 ayda ilk kez 2 dolar işaretine tırmandı. Alt, erişimini 2,25 dolarlık bir yükselişin üzerine çıkarmak için kısa vadeli bir düzeltmeyle mücadele ediyordu. Yazma sırasında, MATIC son 24 saatte yüzde 5 düşüşle 1,91 dolardan işlem gördü.

MATIC 4 saatlik Grafik

MATIC’in dört saatlik grafiklerinde 2,25 doları hedeflediğini gözlemleyen analistler, bunun bir sonraki düzeltme noktası olduğunu da belirtiyorlar. RSI tarafında aşağı yönlü hareket ve MACD’deki olumsuz geçiş kar elde etmek isteyenleri mutlu etti. Satıcılar bu tür ipuçlarına tepki verirse, MATIC, 20-SMA (kırmızı) tarafından desteklenen 1,95-1,90 dolarlık acil destek bölgesine biraz daha yaklaşacaktır.

MATIC/USD

MATIC’in 1,90 ile 1,71 dolar arasında alış konusunda ciddi talep gördü. Boğalar uzun süreli düşüşlerin önüne geçmek için tüm hamlelerini yapacaklar.

Polygon yukarı yönlü koşusuna devam ettiğinde, bir sonraki zorluk olarak 2,44 dolar tavanı ilan edildi. Güçlü hacimlerde bir kırılma, MATIC’in önceki ATH’sini 2,90 dolar olarak etiketlediğini ve 3  dolar işaretinin üzerinde ek kilometre taşları yakaladığını görecektir.

Şimdi Polygon yükseliş trendi sırasında daha yüksek zirveler oluşturduğundan, RSI yükseliş bölgesinde daha düşük bir seviyeye indi. Bu düşüş eğilimi, MATIC savunma bölgelerine yönelirken bir satış turunu tetikledi. MACD boyunca aşağı yönlü bir geçiş de alım tarafı için olumsuz bir şekilde oturacaktır.

Bununla birlikte, Yönlü Hareket Endeksi, +DI ve -DI çizgileri bir geçişe yakın olmasına rağmen yükseliş zeminini korudu.

MATIC Uzun Vadeli Yükseliş İçerisinde Değil

Polygon, uzun vadeli bir yükseliş hikayesi içinde olmasına rağmen, kısa vadeli yörüngesi bazı kayıplara işaret etti. Bununla birlikte, 1,90-1,95 dolar arasındaki bölge, MATIC’in bir sonraki ralliden önce ayaklarını yere basmasına izin verebilir. MATIC bir sonraki 3$’a yükselmeye başlamadan önce bu bölgeye uzun bahisler de konulabilir. Stop-loss’lar 1,88 dolara yerleştirilmeli, kar alma ise psikolojik 3 dolarlık işarette kurulabilir.

Uyarı: Analiz yazımız yatırım tavsiyesi içermemektedir.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
18.22%
$46,637.00
$8,497.26
Ethereum (ETH)
16.13%
$3,859.77
$622.58