Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Meksika'nın En Zengin Üçüncü İsmi Bitcoin Aldığını Söyledi

Meksika’nın En Zengin Üçüncü İsmi Bitcoin Aldığını Söyledi

Bitcoin fiyatının bu ay 14.000$’dan 18.000$’a hızlı yükselişi volatilite endişelerini artırıyor, ancak zengin yatırımcılar BTC almaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı dünden bu yana 1.500$’ın üzerine arttı ve Coinbase‘de 18.425$ seviyelerinin üzerine çıktı. BTC’nin kısa vadeli destek oluşturma girişimleri dalgalanma endişelerini artırıyor.

Coinbase’de BTC / USD Günlük Fiyat Grafiği. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte BTC, dolar düşmeye devam ettikçe hedge fonlarının, kurumlarının ve varlıklı bireylerin en iyi tercihi olmaya devam ediyor.

Bitcoin Kurumsal Hesaplara Giriyor

Bitcoin kulübüne başka bir milyarder daha katıldı. Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego, likiditesinin %10’unu BTC’nin oluşturduğunu söyledi.

Net serveti 13,2 Milyar Dolar olan Pliego, Meksika’daki en büyük medya holdingine sahip ve dünyanın en zengin adamları arasında 110. sırada yer alıyor. Pliego ayrıca Bitcoin’in “devlet kamulaştırmasına” karşı koruma için gerekli olduğunu da savunuyor.

Ayrıca, milyar dolarlık bir hedge fonu olan SkyBridge Capital, yaklaşan bir BTC satın alımını öneren dijital varlıklar ticareti için 13 Kasım tarihli bir SEC prospektüsünü sundu.

Şu anda ABD’de halka açık 15 şirket Bitcoin rezervine sahip. Son olarak, Grayscale’nin 10 Milyar Dolar’lık AUM’si, Bitcoin’in akredite yatırımcılar arasında tercih edildiğinin açık bir kanıtı.

Fon yöneticileriyle birlikte, en iyi analistler de Bitcoin fiyatının yükselişi konusunda hem fikir görünüyorlar. Amerika’nın dördüncü en büyük bankası Citibank, kısa süre önce 300.000$’ın üzerinde oldukça yüksek bir BTC fiyat yükselişi hedefi belirlemişti. Dahası, Ray Dalio gibi önde gelen ekonomistlerin görüşleri de değişti.

Bu kurumların BTC yatırımlarının ve analizlerinin temel ortak noktası; ABD Doları’nın değerinin düşmesi, enflasyona karşı korunma ve ekonomik belirsizliğe karşı sigorta.

Bitcoin, 2020’de ABD Doları Karşısında. Kaynak: TradingView

Doların devalüasyonu şu anda yatırımcıların endişelerinin başında geliyor. Dolar, 2020’nin başından itibaren yavaş yavaş negatif bölgeye girmeye devam ediyor.

USD vadeli işlemlerinin değeri Kasım ayının başından bu yana %3 oranında düştü. Bitcoin fiyatı ise, aynı dönemde %30 oranında arttı.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve Ethereum'u güçlü bir şekilde geride bırakan...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...

DeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi protokolü Yearn.Finance, Pickle Finance protokolü ile yaptığı ortaklıktan iki gün sonra, başka bir DeFi protokolü Cream ile yeni bir ortaklık daha duyurdu. 26...