bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,671.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,090.98
tether
Tether (USDT) $0.992630
binance-coin
Binance Coin (BNB) $560.98
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMeltem Demirörs: Bitcoin Enerji FUD'unun Arkasında Ripple Var!

Meltem Demirörs: Bitcoin Enerji FUD’unun Arkasında Ripple Var!

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, BTC’nin aşırı elektrik kullanımına dayanan, şu anda yaygın olan Bitcoin karşıtı anlatının arkasında teknoloji şirketi Ripple’ın olduğunu iddia ediyor.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Bitcoin enerji kullanımı FUD’unun arkasında tek bir şirket olduğunu iddia eden bir tweet atmıştı, Demirörs‘te bu tweet’i alıntılayarak bu şirketin Ripple olduğunu iddia etti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kendisinin bir Bitcoin meraklıs olduğunu iddia etse de, eski Yahoo yöneticisi Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den beri BTC’nin enerji tüketimini ve işlem maliyetlerini hedef alıyor.

Bununla birlikte CEO, son CNN röportajında bir BTC işleminin 75 galon benzine eşit olduğunu söylemişti.

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen ise Bitcoin’e karşı daha da fazla düşmanlık sergiliyor. Bitcoin’in Çin tarafından potansiyel olarak yok edildiğine dair doğrulanmamış aşırı iddialarda bulunmaktan, BTC’nin nihayetinde iş kanıtı mutabakat protokolünü güncel tutması gerektiğini öne sürmeye kadar.

Bununla birlikte Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan davaya verdiği ilk yanıtta Bitcoin’in karbon ayak izini vurgulamıştı. Nisan ayı sonlarında ise Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in SEC’in yeşil para birimlerine odaklanacağını söylemişti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.64%
$48,671.00
$4,205.17
Ethereum (ETH)
1.91%
$4,090.98
$78.14