bitcoin
Bitcoin (BTC) $37,148.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,206.14
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $304.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriMeltem Demirörs, PayPal’ın Kripto Alanına Geçişi Hakkında Konuştu

Meltem Demirörs, PayPal’ın Kripto Alanına Geçişi Hakkında Konuştu

CoinShares‘in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, PayPal’ın kripto para birimlerini destekleme planını açıklamasının ardındanbu hareketin kripto alanı için olası sonuçlarından bahsetti.

Meltem Demirörs, CNBC’nin Hızlı Para isimli programında konuştu.

Demirörs‘e ilk olarak, PayPal‘ın kullanıcılarına kripto satın alma, satma, tutma ve harcama izni vermesi ve kripto para birimlerini desteklemesi planının bu kadar önemli olduğuna neden inandığı soruldu.

Gelen soru üzerine Metlem Demirörs;

Revolut ve Robinhood da dahil olmak üzere bir dizi farklı FinTech de kripto sunuyor, ancak burada gerçekten heyecan verici olan, PayPal’ın sahibi olduğu Venmo‘nun 300 Milyon aktif kullanıcısı olması.”

Bitcoin’in tüm hedef kitlesi Y kuşağı. Bu kişiler, Bitcoin tutmakla ilgilenen yatırımcılar. Bu nedenle PayPal, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük dağıtım kanalı ve tekliflerine kripto para birimini dahil etme istekleri olağanüstü derecede heyecan verici. Tüketiciler için büyük bir artış olacak” dedi.

Daha sonra, kripto paranın traderlar tarafından yaygın olarak kabul edilmesi gereken bir aşamada olup olmadığı sorulan Demirörs;

PayPal Kendi Kripto Parasını Yaratabilir

“Hayır gerçek değil. Bakın, teklifin bu ilk yinelemesinde hatırlanması gereken en önemli şey, bunun gerçekten duvarlarla çevrili bir bahçe olacağı, yani kripto para birimlerinin PayPal ortamından ayrılmayacağıdır.”

“PayPal ortamının dışından kimse kripto getirmiyor. Sonunda bunun PayPal’ın kendi kripto para birimini başlatmasının yolunu açacağını düşünüyorum. Hatırlarsanız, PayPal ilk Facebook Libra konsorsiyumunun bir parçasıydı. Bu kez ayrıldılar ve bu nedenle önümüzdeki 6 ile 12 ay içinde PayPal’ın Asya Pasifik’teki birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.77%
$37,148.00
$1,771.96
Ethereum (ETH)
5.82%
$2,206.14
$128.40