bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,593.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,177.25
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $487.18
Ana Sayfaİnceleme YazılarıDeFi ProjeleriMEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

MEME Token Nedir ve Nasıl Yaratıldı?

Kripto piyasası ve özellikle Ethereum tabanlı kripto paralar son birkaç gündür düşüş eğiliminde. Bu yazımızda MEME Token Nedir? ve Nasıl Yaratıldı? sorularının cevabını bulacağız.

Ethereum tabanlı çoğu DeFi tokeni, kısa süre önceki en yüksek seviyelerinden sonra son günlerde %30 ile %50 arasında düşüş yaşadı.

Bu düşüşlerin en iyi örneği Yearn.finance. YFI, sadece haftalar önce 44.000$ seviyelerine ulaştığından bu yana yaklaşık %50 oranında düşüş yaşadı ve 24.000$ seviyelerine geriledi.

Ancak yine de tüm kripto paralar son zamanlarda yaşanan fiyat zayıflığından muzdarip değil.

MEME Token Nedir?

Piyasadaki zayıflığın aksine Ethereum tabanlı MEME Token kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %1.500 oranında değer kazandı ve 1.900$ seviyelerine yükseldi.

Son yedi gün içinde göstermiş olduğu bu yükseliş ile MEME token, kripto paralar içinde en iyi performans gösteren kripto paralardan biri haline geldi.

MEME, kullanıcıların işlem yapabilecekleri ve “değiştirilemez tokenlar (NFT) “ satın alabilecekleri bir platform olan MEME’nin yönetişim belirtecidir.

NFT’lerin birçok kullanım durumu var, ancak kullanıcılar genellikle popüler DeFi trendlerine sahip benzersiz sanat eserleri içeren nadir ticaret kartlarını satın alabilir ve işlem yapabilir. MEME, bu nadir NFT’leri satın almak için harcanabilecek Ananaslar oluşturmak için gereklidir.

MEME’nin fiyat hareketinin grafiği. Kaynak: TradingView.com

MEME Kazara Yaratıldı

ConsenSys’ten Jordan Lyall, Ağustos ayında kullanıcıların yalnızca birkaç tıklama ile en iyi DeFi projelerinin çatallarını hızla döndürebildikleri teorik bir platformun görüntüsünü içeren bir tweet yayınladı.

Bu, Lyall‘ın daha sonra netleştirdiği bir şakaydı. Ancak bazı kullanıcılar fikri beğendi ve bu nedenle konsept için bir Telegram kanalı oluşturdu.

Birkaç düzine üye katıldıktan ve bazı dahili tartışmalardan sonra, MEME adında bir Ethereum belirteci oluşturuldu ve ardından bu Telegram kanalının kullanıcılarına dağıtıldı.

Telegram kanalındaki birkaç düzine üyeye ait airdroplar artık 500.000$’ın üzerinde bir değere sahip.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.83%
$61,593.00
$511.22
Ethereum (ETH)
4.54%
$4,177.25
$189.65