bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,348.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,455.13
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $413.58
Ana SayfaKripto Para HaberleriMercedes-Benz Tedarik Zincirinde Blockchain Teknolojisine Geçiyor

Mercedes-Benz Tedarik Zincirinde Blockchain Teknolojisine Geçiyor

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, karmaşık tedarik zincirlerinde şeffaflığı ve sürdürülebilirliği artırmak için blockchain teknolojisine dayanan bir platform geliştirdidiğini duyurdu.

Alman devi Mercedes-Benz, blockchain teknolojisinin geliştirilmesi için Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım şirketi Icertis ile ortaklık anlaşmasına vardı. Mercedes, karmaşık tedarik zincirlerinde dokümanların ve sözleşmelerin depolanmasını kolayca saklamak için, blockchain teknolojisini esas alan bir prototip geliştirdiklerini açıkladı.

Bu proje, tüm tedarik zinciri boyunca sıralanmış belgelerin şeffaf ve sürdürülebilir bir şekilde sunulmasına izin verecek. Mercedes-Benz yönetim kurulu üyesi Wilko Stark, blockchain teknolojisinin “neredeyse tüm değer zincirini” etkileyebileceğini belirtti ve ekledi:

“Blockchain teknolojisi, tedarik süreçlerimizde kökten devrim yaratabilecek potansiyele sahip […] Blockchain prototipimizle, doğrudan tedarikçilerimizin ötesinde şeffaflığı artırmak amacıyla çeşitli olası uygulamalardan birini test ediyoruz.”

Alman otomobil firması Porsche AG , “trendlere, yeni teknolojilere ve iş modellerine erişmek için” blockchain ile ilgili girişimlere başladığını açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda, Japonya’nın büyük ticaret şirketlerinden Itochu Corporation da, alıcıların ve satıcıların tedarik zincirleriyle ilgili işlem ayrıntılarını kayıt altına almasını sağlayan, zincirleme destekli izlenebilirlik sistemi geliştirdiğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.46%
$48,348.00
$705.88
Ethereum (ETH)
0.08%
$3,455.13
$2.76