bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,860.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,959.66
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.07
Ana SayfaKripto Para HaberleriMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: Kripto Para Konusunda 2 Hafta İçinde Düzenleme...

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu: Kripto Para Konusunda 2 Hafta İçinde Düzenleme Yapılacak

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TRT Haber, A Haber ve CNN Türk ortak yayınında kripto paralar ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Kripto paralar konusunda herhangi bir yasaklamanın söz konusu olmadığını ve 2 hafta içinde düzenleme yapılacağını söyleyen Merkez Bankası Şahap Kavcıoğlu;

”Birkaç ülke tamamen yasakladı. Çin’de bu mümkün. Siz sadece yasaklayarak bu işi halletme şansınız yoktur. Bizim yaptığımız düzenleme, bu platformlara aracılık eden, ödeme yapan kuruluşlarının alt yapıları çok sağlam olmadığı için bu tür ödemeleri bankalar aracılığıyla yapın dedik.”

”Belli normlar, kurallar belirliyoruz. Sermaye artırımı olabilir, sermaye yeterlik gibi kriterler belirlenebilir. Üzerinde çalışıyoruz. İki şey yaptık: Bir, kripto parayla elbise vb. alımını yasakladık. İkincisi, ödeme kuruluşlarının bu işe aracılık etmesini yasakladık. Daha geniş bir düzenleme üzerinde çalışılıyor. Tamamen yasaklamak gibi bir niyetimiz yok. Bu ödemeleri yasaklamadık. Ödeme kuruluşlarının aracılık etmesini yasakladık” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.29%
$58,860.00
$1,936.49
Ethereum (ETH)
4.67%
$3,959.66
$184.92